15.1 C
Swarzędz
wtorek, 4 października 2022

Akcja Różowej Wstążki w ETC Swarzędz

Październik jest miesiącem świadomości na temat raka piersi. ETC Swarzędz włączając się w akcję „Różowy miesiąc” przypomina, jak ważne są rutynowe badania oraz zaprasza do skorzystania z bezpłatnej mammografii. Specjaliści pojawią się przy centrum handlowym ETC 22 października.

Zobacz także

Hilton oficjalnie otwarty

Część Katarzyńskiej zamknięta

Łozina pokonana!

Wyższe kary dla gapowiczów

Regularnie wykonywana mammografia pozwala wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Dlatego tak ważne są rutynowe badania. Prawidłowo postawiona diagnoza umożliwia szybkie rozpoczęcie leczenia i zwiększa szansę na całkowite wyzdrowienie. Co ważne – mammografia nie boli i trwa tylko chwilę. Na czym polega? Podczas badania pierś układana jest na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku, co pozwala uzyskać dwa obrazy. Jak przygotować się do badania? Wystarczy nie używać w tym dniu dezodorantu, talku, balsamu czy kremu w okolicy górnej połowy ciała.

ETC Swarzędz zaprasza wszystkie Panie do skorzystania z badania mammograficznego. W najbliższy czwartek 22 października w godzinach 8:00-16:00 na parkingu centrum handlowego zaparkuje mammobus, w którym na pacjentki będą czekać specjaliści. Wszystkie panie w wieku 50-69 lat skontrolują swoje zdrowie nieodpłatnie. Natomiast kobiety z nierefundowanej grupy wiekowej, które ukończyły ponad 35 lat, będą mogły zbadać się po dokonaniu opłaty w wysokości 100 złotych. Aby skorzystać z badania należy się zarejestrować. Można tego dokonać dzwoniąc od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 pod numery telefonu: 68 452 77 96, 68 452 77 17 oraz 605 596 655.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -