niedziela, 14 kwietnia 2024
15.5 C
Swarzędz

Liczba bezrobotnych swarzędzan wzrosła o 70%

Już 516 mieszkańców naszej gminy nie ma pracy. Między marcem a wrześniem liczba bezrobotnych mieszkańców naszej gminy, zarejestrowanych w poznańskim pośredniaku wzrosła o 70% i ciągle rośnie. We wrześniu odnotowano jednak ponad 130 ofert pracy.

Zobacz także

- Reklama -

Statystyki Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu z ostatnich miesięcy nie napawają optymizmem; liczba bezrobotnych, którzy rejestrują się w poznańskim pośredniaku dość mocno wzrasta. Obecnie w poznańskim PUP jest ponad 10,3 tys. zarejestrowanych bezrobotnych, z czego 6,5 tys. to osoby z Poznania i 3,7 tys. to mieszkańcy z gmin powiatu poznańskiego.  We wrześniu liczba swarzędzan, którzy utracili pracę  i zarejestrowali się w poznańskim „pośredniaku”  zwiększyła się do 516 osób, a więc w porównaniu do marca wzrosła aż o 70%.

Wśród 516 zarejestrowanych bezrobotnych swarzędzan, większość stanowią kobiety (324), osób do 30 roku życia jest 123, a bezrobotnych swarzędzan powyżej 50 –tki –  także 123. Zwiększyła się  znacznie liczba osób uprawnionych do pobierania zasiłku – w maju było ich  121, w czerwcu – 148,  a obecnie 165.  Liczba osób długotrwale bezrobotnych wynosi obecnie 118. Mimo kryzysu spowodowanego koronawirusem, we wrześniu w poznańskim Urzędzie Pracy, pojawiło się  aż 136 ofert pracy dla mieszkańców  naszej gminy.  Pracę podjęły 53 osoby.

Oferty pracy – gmina Swarzędz:

Konstruktor meblowy, operator maszyn, monter instalacji, kierowca samochodu osobowego, asystent administracji biurowej, pracownik restauracji, robotnik torowy, nauczyciel mechatroniki, nauczyciel automatyki, nauczyciel informatyki, nauczyciel obróbki skrawaniem, pracownik fizyczny

- Reklama -
- Reklama -