czwartek, 8 czerwca 2023
20.7 C
Swarzędz

Dziesiąta wygrana Lidera

Po wyjazdowym 5:1 ze Złotymi Lider ma tyle samo punktów co Meblorz i Piast.

Zobacz także

Wyjazd do Złotkowa był kolejnym sprawdzianem prawdziwej siły Lidera. Złoci są w grupie zespołów z większą liczbą zwycięstw niż porażek i goniących swarzędzką trójką. Gospodarze przycisnęli od początku i już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie. Chwilę potem dołożyli trafienie… samobójcze i zrobił się remis, który utrzymał się do przerwy.

W drugiej odsłonie czarno-czerwoni po kilku zmarnowanych okazjach w końcu wyregulowali celowniki. Najpierw precyzyjnie uderzył Jakubek, potem jak zawsze piękną bramkę zdobył Korcz. Obaj strzelcy najbardziej rzucali się w oczy i najczęściej byli wpisywani do protokołu. Dziki zobaczył żółtą kartkę (nie zagra w kolejnym spotkaniu), potem powtórzył zestaw: zdobył drugiego gola (z karnego) i zobaczył jeszcze jedno żółtko i w konsekwencji czerwoną kartkę. Mały z kolei oprócz gola miał dwie asysty, drugą z nich przy ostatniej bramce meczu zdobytej przez Stępniaka, gdy Lider grał już w osłabieniu.

Liga okręgowa: Złoci Złotkowo – Lider Swarzędz 1:5 (1:1) Bramki: 1:0 Szudera 1:1 samobójcza 1:2 Jakubek 1:3 Korcz 1:4 Jakubek (z karnego) 1:5 Stępniak Skład Lidera: Strugalski, Korcz, Ciesielski (k), Zaborniak, Jędraszyk, Maćkowiak, Koralewski, Zboralski (Książkiewicz), Marzec (Maciejewski), Stępniak, Jakubek CZ (2xŻ) oraz Raczek;trener Maciej Rybicki

Meblorz pauzował, a Piast Kobylnica w meczu kolejki pokonał na wyjeździe Płomień Nekla 2:1, co sprawiło, że wszystkie trzy drużyny z gminy Swarzędz mają po 30 punktów i do dziewięciu powiększyły przewagę nad goniącym peletonem.

1. Meblorz Swarzędz     10 30 44:10

2. Piast Kobylnica           10 30 33:5

3. Lider Swarzędz            11 30 39:7

4. Płomień Nekla            10 21 24:17

5. Polonia II Środa Wlkp. 10 20 14:10

6. Avia Kamionki             10 19 31:13

Bardzo dobre spotkanie zagrali juniorzy starsi, ale młodzież ekstraklasowca była skuteczniejsza.Przekonująco wygrali juniorzy młodsi i orliki. Ważny punkt wywalczyli młodzicy.

Liga wojewódzka juniorów starszych:

Warta Poznań –Lider Swarzędz 2:0

Liga okręgowa juniorów młodszych: Lider Swarzędz – OTPS Winogrady 6:2 Bramki dla Lidera: Stachowiak 3, Kochanowski 2, Fraska.

Liga okręgowa młodzików D1: Lider Swarzędz – Dyskobolia Grodzisk Wlkp.2:2 Gole dla Lidera: Jabłoński, Jasiński.

2 liga okręgowa orlików E2: Lider Swarzędz – Jurand Koziegłowy 6:1 Bramki dla Lidera: Śledzik 4, Kaliszan i Łuczak.

- Reklama -
- Reklama -