poniedziałek, 20 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Liczba zakażeń wzrosła do 140

Do 140. wzrosła liczba mieszkańców naszej gminy z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Zdecydowanie więcej jest też tzw. aktywnych przypadków, czyli osób, które mogą zakażać. - Obecnie to 75 mieszkańców gminy Swarzędz – informuje Cyryla Staszewska, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Poznaniu. W ciągu ostatnich 3 dni przybyło 19 nowych zakażeń. Do tej pory na terenie Poznania i powiatu poznańskiego zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u 4,5 tys. osób, 59 osób - niestety - zmarło.

Zobacz także

- Reklama -

Druga fala epidemii stała się faktem. Od września notujemy gwałtowny przyrost przypadków, a każdy kolejny dzień przynosi w Polsce nowe rekordy zakażeń; gwałtownie rośnie też liczba hospitalizowanych pacjentów i osób walczących o życie pod respiratorami. W miniony piątek  przekroczyliśmy w kraju dzienną liczbę 13 tys. zakażeń, zmarły aż 153 osoby. Łącznie  mamy 228 tys. zakażonych, ponad 10,7 tys. chorych jest w szpitalu, a pod respiratorami – ponad 850 osób. Zmarło  4,1 tys. osób. 

140 zakażonych mieszkańców

Pogarsza się także sytuacja w naszej gminie, a liczba przypadków rośnie. Jak nas poinformowała  Cyryla Staszewska, rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej – na terenie naszej gminy przybyło w ostatnich 3 dniach kolejnych 19. zakażeń SARS-CoV-2. – Od początku epidemii  w gminie  Swarzędz odnotowano łącznie 140 zakażonych, z czego aż 75 mieszkańców to tzw. aktywne przypadki. Do tej pory wyzdrowiało 63 mieszkańców, a  2 osoby – niestety – zmarły – wylicza rzeczniczka poznańskiego Sanepidu.

W szpitalu przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu są obecnie  hospitalizowane 2 osoby z naszej gminy. Do tej pory na terenie Poznania i powiatu poznańskiego potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 u 4,5 tys. osób, 59 osób zmarło.

- Reklama -
- Reklama -