poniedziałek, 11 grudnia 2023
9 C
Swarzędz

Rekord zakażeń w Swarzędzu!

Bardzo niepokojące informacje napłynęły z poznańskiego Sanepidu. Liczba mieszkańców naszej gminy z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 wzrosła w ostatnich dniach do 423 osób! Aż 363 mieszkańców to tzw. aktywne przypadki. W Poznaniu mamy już ponad 6 tys. zakażeń, a w powiecie poznańskim 4,5 tys. zakażeń.

Zobacz także

- Reklama -

Od kilku tygodni notujemy gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem.  Sytuacja w Poznaniu i powiecie poznańskim staje się coraz bardziej dramatyczna.

Ponad 10  tysięcy zakażeń  w Poznaniu i powiecie

Tylko w miniony piątek, Wielkopolska odnotowała ponad 3 tys. zakażeń, z czego  w Poznaniu aż 653 przypadków, a  w gminach powiatu poznańskiego – 581.  Bilans na dzisiaj jest nadal wysoki – 388 zakażeń w Poznaniu i 305 przypadków w  powiecie poznańskim. Do tej pory – w świetle danych Ministerstwa Zdrowia –  liczba zakażeń w stolicy Wielkopolski i 17 gminach Powiatu Poznańskiego przekroczyła  ponad 10,6 tys., a 87 osób zmarło.

423 zakażonych mieszkańców gminy!

Pogarsza się także sytuacja w naszej gminie, a liczba przypadków rośnie. Jak informowaliśmy dwa dni temu, oficjalne statystyki Sanepidu mówiły o 167 zakażonych, natomiast nieoficjalnie wskazywano, że przypadków w gminie Swarzędz może być już ponad 300. I niestety, ta doniesienia okazały się prawdziwe. Wczoraj Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna potwierdziła, że w gminie Swarzędz (stan na 30 października) mamy już  423 zakażonych, z czego aż 363 to tzw. aktywne przypadki. Ozdrowieńców mamy nadal 58 osób, dwie osoby – niestety – zmarły.

Dwa dni temu PSSE  podała, że w powiecie poznańskim do tej pory zakażonych jest 3,7 tys.,  z czego 2,4 tys. w Poznaniu i 1,3 tys. w gminach powiatu poznańskiego.  Wczoraj nastąpiła wersyfikacja tych danych. W Poznaniu potwierdzano zakażenie u 5450 osób, a w powiecie poznańskim u 3264, czyli łącznie 8,7 tys. W sobotę dane te uległy zmianie – w Poznaniu odnotowano łącznie ponad 6 tys. zakażeń, a w gminach powiatu poznańskiego ponad 4,5 tys. zakażeń.

- Reklama -
- Reklama -

Uratowali dom

Czołówka na Granicznej

Groźnie na Rabowickiej