czwartek, 25 lipca 2024
22.2 C
Swarzędz

Pół tysiąca zakażonych mieszkańców gminy

Do pół tysiąca wzrosła mieszkańców naszej gminy z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Aż 426 mieszkańców to tzw. aktywne przypadki. Tylko w ciągu kilku dni pojawiło się ponad 60 nowych przypadków. Niestety, mamy też kolejną – trzecią - ofiarę śmiertelną COVID-19. Łącznie w Poznaniu i powiecie poznańskim jest ponad 12 tys. potwierdzonych zakażeń i prawie 100 zgonów.

Zobacz także

- Reklama -

Od dwóch tygodni stolica Wielkopolski i gminy ościenne notują gwałtowny przyrost liczby mieszkańców z potwierdzonych zakażeniem SARS-CoV-2. Od ponad tygodnia – w aglomeracji poznańskiej – przybywa dziennie po kilkaset przypadków zakażeń koronawirusem. Sytuacja epidemiologiczna staje się coraz bardziej poważna. Zaczyna brakować covidowych łóżek i respiratorów.

Ponad 12  tysięcy zakażeń  w Poznaniu i powiecie

Tylko w miniony wtorek, Wielkopolska odnotowała ponad 2,1 tys. nowych zakażeń, z czego  w Poznaniu aż 418 przypadków, a  w gminach powiatu poznańskiego – 361.  Do tej pory – w świetle danych Ministerstwa Zdrowia –  liczba zakażeń w stolicy Wielkopolski i 17 gminach powiatu poznańskiego przekroczyła  12,1 tys. Zmarło prawie 100 osób.

500 zakażonych mieszkańców gminy!

Pogarsza się także sytuacja w naszej gminie, a liczba przypadków rośnie.  Statystyki Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej nie napawają optymizmem. Tylko w ciągu kilku ostatnich dni (od 30 października do 3 listopada) liczba nowych przypadków w naszej gminie wzrosła o 64 i wynosi obecnie 487. Aż 426 mieszkańców to tzw. aktywne przypadki. Niestety, zmarła też kolejna – trzecia już – osoba, zakażona koronawirusem, a trzy osoby są nadal hospitalizowane. Tyle oficjalne dane Powiatowego Sanepidu, który notuje opóźnienia w aktualizacji danych – co potwierdzają inspektorzy PSSE – podkreślając, że liczba przypadków w naszej gminie jest zdecydowanie wyższa i wynosi grubo ponad 500.

Zakażenie koronawirusem notujemy zatem u co setnego mieszkańca gminy, choć epidemiolodzy twierdzą, że liczbę potwierdzonych zakażeń należy pomnożyć razy 5. Wówczas w 50 – tysięcznej gminie mielibyśmy ok. 2,5 tys. przypadków

Gmina Swarzędz ma najwyższą w powiecie poznańskim liczbę zakażeń SARS – CoV-2. Sporo przypadków notują także gminy: Komorniki – 370, Dopiewo – 317, Kórnik – 307, czy Tarnowo Podgórne – 296. Zdecydowanie najmniej potwierdzonych przypadków – bo zaledwie 86 – jest w Kleszczewie.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -