poniedziałek, 15 kwietnia 2024
7.3 C
Swarzędz

Pierwsze zwycięstwo w 1 lidze!

W sobotę koszykarki UKS Lider Swarzędz udały się na czwarty mecz 1 Ligi Kobiet do Kąty Wrocławskich.

Zobacz także

- Reklama -

Z zespołem Maximusa spotkaliśmy się na przedsezonowym turnieju w Zgorzelcu i tam rywalki okazały się lepsze. Liderki rozpoczęły w składzie: Urban, Kotula, Żukowska, Siwińska i Urbaniak. Swarzędzanki dobrze zaczęły od trójki Marty Urbaniak i objęły prowadzenie, którego nie oddały do końca spotkania.

Po 10 minutach prowadziły 26:16 po bardzo dobrej zespołowej grze. Do przerwy powiększyły prowadzenie do 17 punktów 43:26. Każda z zawodniczek wpisała się na listę strzelców. U rywalek punkty zdobywały praktycznie tylko dwie zawodniczki Małgorzata Koralewska i Jagoda Oses, które do przerwy miały po 10 oczek. Bardzo dobrą zmianę dały zawodniczki rezerwowe z rocznika 2002: siostry Flaszak, Martyna Urbaniak i Paulina Hantys.

W sumie zdobyły 30 punktów w meczu. W trzeciej kwarcie rywalki postawiły strefę i co pozwoliło im zniwelować straty do 12 punktów, ale na więcej Liderki nie pozwoliły. Swarzędzanki bardzo dobrze realizowały założenia taktyczne, grały mądrze, szybko i pomysłowo. Bardzo dobrze dzieliły się piłką i nieźle broniły. To był najlepszy mecz w tym sezonie. Najwięcej 14 punktów zanotowała najmłodsza Aleksandra Żukowska, która zagrała ze 100% skutecznością z gry i rzutów osobistych. Poza nią punkty zdobyły: Marta Urbaniak, Martyna Kotula i Paulina Hantys po 10, Wiktoria Flaszak i Agata Siwińska po 9, Martyna Urbaniak 8, Zuzanna Urban 6 oraz Oliwia Flaszak 3. Liderki zanotowały 51,6% skuteczności z gry co jest bardzo dobrym wynikiem.

Pierwsze zwycięstwo stało się faktem i pozwoliło awansować swarzędzankom na 5 miejsce w tabeli.

- Reklama -
- Reklama -