niedziela, 3 marca 2024
6.8 C
Swarzędz

Swarzędzcy urzędnicy pomogą sanepidowi

Podczas ostatniej sesji burmistrz M. Szkudlarek poinformował o wsparciu przez naszą gminę Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej Poznaniu. W najbliższym czasie kilku miejskich urzędników zostanie oddelegowanych do pomocy poznańskiemu sanepidowi w pracach informacyjnych związanych z koronawirusem.

Zobacz także

- Reklama -

Jak zapowiedział burmistrz, gmina zamierza oddelegować część urzędników do zdalnej pomocy poznańskiemu sanepidowi. Powód? – Sytuacja jest w tej chwili tak dynamiczna, że sanepid nie nadąża z procedurami i ma spore opóźnienia, także jeżeli chodzi o bieżącą publikację danych dotyczących zakażonych mieszkańców. Dlatego też pojawił się apel sanepidu, by oddelegowywać do pracy informacyjnej miejskich urzędników i zamierzamy na niego odpowiedzieć, bo te sprawy dotyczą także mieszkańców naszej gminy – zapowiedział burmistrz.

Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich dni sanepid nie publikował na bieżąco danych dotyczących naszej gminy, gdy jednak zrobił to po kilku dniach, okazało się, że w tym czasie liczba zakażonych swarzędzan wzrosła o kilkaset przypadków.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -