Jak Unia z Unią

Futboliści SKS podzieli się punktami na wyjeździe ze swoją imienniczką – Unią Janikowo. W meczu 15. serii gier, żadna z drużyn nie strzeliła gola.

- Reklama -

Gospodarze od pierwszej minuty przeważali, choć na początku nie tworzyli sytuacji stuprocentowych. Swarzędzanie starali się konstruować ataki po przejęciu piłki, ale rzadko udawało im się dotrzeć aż pod samą bramkę rywala. Drugą połowę goście rozpoczęli z przytupem. Efektem tego było wywalczenie w 49. minucie rzutu karnego. Niestety Radosław Barabasz, który podszedł do jedenastki – przestrzelił. Niewykorzystany rzut karny nie podłamał podopiecznych Patryka Kniata, którzy atakowali nadal i byli stroną, która przejęła boiskową inicjatywę po przerwie. Niestety część akcji było przerywanych jeszcze przed oddaniem strzału, a jeśli do nich dochodziło to zazwyczaj były one niecelne. Unia Janikowo zagroziła swojej imienniczce zwłaszcza dwukrotnie: w 86. i 90. minucie. Za pierwszym razem gospodarzy powstrzymał Filipowiak, a przy drugiej sytuacji jednemu z piłkarzy janikowskiego zespołu zabrakło precyzji przy uderzeniu głową. Ostatecznie więc Unia zanotowała czwarty remis.

Skład Unii:  Filipowiak –  Szwak (57′  Maluśki), Soboń,  Barabasz,  Pawłowski –  Paczyński, Kisiel,  Pińczuk,  Jurga,  Świergiel (57′  Tomaszewski) –  Przybyła (80′ Drzewiecki).

- Reklama -