15.8 C
Swarzędz
sobota, 25 września 2021

Mamy 1000 zakażeń w naszej gminie!

Sytuacja gminie Swarzędz staje się coraz bardziej dramatyczna. Do 1088 wzrosła liczba mieszkańców naszej gminy z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2; odnotowano też kolejny, czwarty już zgon. Ponad dwukrotnie w - ciągu 8 ostatnich dni - wzrosła liczba aktywnych przypadków. Oznacza to, że zakażony jest już co 50 - ty mieszkaniec naszej gminy; a jeśli przyjąć tezę epidemiologów, że potwierdzone przypadki należy pomnożyć razy 5, to liczba mieszkańców z SARS-CoV-2 może wynosić ok. 5 tys., a więc zakażony może być już co 10-ty mieszkaniec Swarzędza i podswarzędzkich sołectw.

Zobacz także

Sytuacja epidemiologiczna w Wielkopolsce, w Poznaniu i powiecie poznańskim robi się coraz bardziej dramatyczna i poważna. Skok zakażeń jest  bardzo duży i  nasze województwo zajmuje jedno z czołowych miejsc w kraju pod względem dynamiki i wzrostów zakażeń. Mimo wcześniejszych restrykcji i obostrzeń, nie odnotowano spadku przypadków SARS- CoV-2, co więcej przybywa ich – z dnia na dzień – niemal lawinowo.  W szpitalu zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej – mimo przekształcania kolejnych wielkopolskich lecznic na covidowe – brakuje miejsca i respiratorów. W świetle obliczeń fachowców, w Poznaniu powinien zostać już ogłoszony lockdown, bo wskaźnik przypadków koronawirusa na 100 tys. mieszkańców dawno już przekroczył przyjętą normę.

Ponad 20,4 tys. zakażeń w Poznaniu i powiecie

Od miesiąca gwałtownie przybywa nowych przypadków w Poznaniu i powiecie poznańskim. Tylko w miniony  piątek, 13 listopada Poznaniu zanotowano ponad 228 nowych przypadków SARS- CoV-2 i 4 zgony,  a w gminach powiatu poznańskiego  176 przypadków i 2 zgony.

Do tej pory – w świetle danych Ministerstwa Zdrowia –  liczba zakażeń w stolicy Wielkopolski i 17 gminach powiatu poznańskiego (w tym gminy Swarzędz)  przekroczyła  20,4 tys., z czego w Poznaniu – 11,5 tys. zakażeń (aktywnych 10,6 tys.), a w powiecie poznańskim – 8,8 tys. zakażeń (aktywnych 8,3 tys.)  Zmarło ponad 150 osób. 

Ponad 1000 zakażonych mieszkańców gminy!

Zdecydowanie pogarsza się także sytuacja w naszej gminie, a liczba przypadków gwałtownie rośnie.  5 listopada – w świetle danych Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej potwierdzono w naszej gminie 556 przypadków SARS- COV-2. Minęło 8 dni i 13 listopada mamy wzrost do  niemal 1100 zakażeń! –  W gminie Swarzędz jest łącznie 1088 potwierdzonych zakażeń, 12 osób jest hospitalizowanych – wyjaśnia  Cyryla Staszewska, rzecznik prasowy PSSE w Poznaniu.  Jak się dowiedzieliśmy faktycznie dane są zdecydowanie jeszcze wyższe, bo Sanepid notuje opóźnienia w aktualizacji statystyk. 

Czwarta śmiertelna ofiara

Odnotowano też kolejny, czwarty już zgon wśród mieszkańców.  Ponad dwukrotnie w – ciągu 8 ostatnich dni – wzrosła liczba aktywnych przypadków. Obecnie tzw. aktywnych przypadków mamy w gminie 1006, a ozdrowieńców tylko 78.  Oznacza to, że zakażony jest już co 50 – ty mieszkaniec naszej gminy; a jeśli przyjąć tezę epidemiologów, że potwierdzone przypadki należy pomnożyć razy 5, to liczba mieszkańców z SARS-CoV-2 może wynosić ok. 5 tys., a więc zakażony może być  już co 10-ty mieszkaniec Swarzędza i podswarzędzkich sołectw. 

- Reklama -
- Reklama -

Aktualności

- Reklama -