wtorek, 5 marca 2024
3.8 C
Swarzędz

Kolejny wzrost zakażeń!

Do 1175 wzrosła liczba mieszkańców naszej gminy z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2; z czego 1078 to tzw. aktywne przypadki. Odnotowano też kolejny, piąty już zgon; 14 osób jest hospitalizowanych. Zaledwie 92 mieszkańców – według danych Sanepidu - pokonało chorobę.

Zobacz także

- Reklama -

Prawie 23 tys. zakażeń w Poznaniu i powiecie

Od miesiąca gwałtownie przybywa nowych przypadków w Poznaniu i powiecie poznańskim. Tylko w miniony  poniedziałek, 16 listopada Poznaniu zanotowano ponad 376 nowych przypadków SARS- CoV-2,  a w gminach powiatu poznańskiego  322 przypadki.

Do tej pory – w świetle danych Ministerstwa Zdrowia –  liczba zakażeń w stolicy Wielkopolski i 17 gminach powiatu poznańskiego (w tym gminy Swarzędz)  przekroczyła  22,8 tys., z czego w Poznaniu – 12,9 tys. zakażeń (aktywnych 11,8 tys.), a w powiecie poznańskim – 9,9 tys. zakażeń (aktywnych 9,2 tys.)  Zmarło  167 osób.

Prawie 1200 zakażonych mieszkańców gminy!

Zdecydowanie pogarsza się także sytuacja w naszej gminie, a liczba przypadków gwałtownie rośnie.   16  listopada  odnotowano kolejny wzrost przypadków.  Zakażenie potwierdzono już u 1175 mieszkańców naszej gminy,  z czego 92 osoby wyzdrowiały, a  1078 to tzw. aktywne przypadki. Jak wynika z informacji poznańskiego Sanepidu 14 osób jest hospitalizowanych. Odnotowano też kolejny – niestety –   piąty już zgon wśród mieszkańców.

Jak wynika z informacji Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej liczba przypadków jest już w naszej gminie zdecydowanie wyższa; Sanepid nie nadąża bowiem z rejestracją przypadków.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -