wtorek, 23 lipca 2024
16.6 C
Swarzędz

Prawie 1300 zakażeń w gminie!

Do 1272 wzrosła liczba mieszkańców naszej gminy z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2; z czego 1155 to tzw. aktywne przypadki. 15 osób jest hospitalizowanych w poznańskim szpitalu zakaźnym. Zaledwie 112 mieszkańców – według danych Sanepidu – pokonało - do tej pory - chorobę.

Zobacz także

- Reklama -

Ponad 23,4 tys. zakażeń w Poznaniu i powiecie

Od miesiąca gwałtownie przybywa nowych przypadków w Poznaniu i powiecie poznańskim. W minioną środę,  18 listopada w Poznaniu zanotowano 188 nowych przypadków SARS- CoV-2,  a w gminach powiatu poznańskiego 139 przypadków. Tego dnia w powiecie zmarły trzy osoby.

Do tej pory – w świetle danych Ministerstwa Zdrowia –  liczba zakażeń w stolicy Wielkopolski i 17 gminach powiatu poznańskiego (w tym gminy Swarzędz)  przekroczyła  23,4 tys., z czego w Poznaniu – 13,2 tys. zakażeń (aktywnych aż 11,9 tys.), a w powiecie poznańskim – 10,2 tys. zakażeń (aktywnych 9,3 tys.)  Zmarło 187 osób. 337 mieszkańców Poznania i gmin powiatu poznańskiego przebywa w szpitalu przy Szwajcarskiej. Do tej pory wyzdrowiało 2.390 mieszkańców Poznania i powiatu poznańskiego.

Mamy prawie 1300 zakażonych mieszkańców!

Sytuacja w naszej gminie pogarsza się niemal z dnia na dzień, a przyrost przypadków jest bardzo duży.  Średnio od 30 do 50 osób dziennie dowiaduje się w naszej gminie o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa. Zakażenie potwierdzono już u 1272 mieszkańców naszej gminy. – Obecnie w gminie Swarzędz  jest 1155 tzw. aktywnych przypadków, z czego 15 mieszkańców jest hospitalizowanych w poznańskim szpitalu – wyjaśnia Cyryla Staszewska, rzecznik prasowy Powiatowej Stacji  Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu.  Do tej pory zmarło 5 mieszkańców naszej gminy. Nadal mało mamy – przynajmniej według oficjalnych statystyk – odrowieńców, czyli osób, które pokonały chorobę. Obecnie w gminie jest  112 osób, które zwalczyły SARS-CoV-2. Podkreślmy jednocześnie, że liczba przypadków w naszej gminie jest zdecydowanie wyższa od prezentowanych statystyk. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu nie nadąża bowiem z rejestracją kolejnych zakażeń i ma kilkudniowe opóźnienia.

W Wielkopolsce 55 zgonów jednego dnia

Od początku pandemii w województwie wielkopolskim odnotowano:  prawie 80 tys. zakażonych,  1,1 tys. zgonów, 55,5 tys. aktywnych przypadków oraz 21,2 tys. ozdrowieńców. Tylko w minioną środę, 18 listopada w Wielkopolsce zmarło 55 osób, a w kraju ponad 600!

- Reklama -
- Reklama -