sobota, 2 grudnia 2023
-2.5 C
Swarzędz

Prawie 130 nowych zakażeń jednego dnia!

Tak gwałtownego wzrostu zakażeń w naszej gminie jeszcze nie było. Tylko w ciągu ostatniej doby przybyło 127 nowych przypadków SARS-CoV-2, zwiększając bilans zakażeń do 1399. Aż 1276 to tzw. aktywne przypadki; 16 mieszkańców przebywa w szpitalu. Mamy nadal bardzo mało ozdrowieńców, bo tylko 118.

Zobacz także

- Reklama -

Ponad 25,8 tys. zakażeń w Poznaniu i powiecie

Do tej pory – w świetle danych Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu  –  liczba zakażeń w stolicy Wielkopolski i 17 gminach powiatu poznańskiego (w tym gminy Swarzędz)  przekroczyła  25,8 tys., z czego w Poznaniu – 15 tys. zakażeń, a w powiecie poznańskim – 10,7 tys. zakażeń. Zmarły 192 osoby.  Aż 377 mieszkańców Poznania i gmin powiatu poznańskiego przebywa obecnie w szpitalu przy Szwajcarskiej, w czego 16 osób to mieszkańcy naszej gminy. Do tej pory wyzdrowiało 2,5 tys.  osób z Poznania i powiatu poznańskiego.

Mamy 1399 zakażonych mieszkańców!

Kilka dni temu informowaliśmy, że w naszej gminie dzienny przyrost zakażeń wynosi od 30 do 50 przypadków. Niestety, tak było do wczoraj, bo w ciągu ostatniej dobry Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna odnotowała gwałtowny przyrost zakażeń w naszej gminie, bo aż 127 nowych przypadków. Łączna liczba mieszkańców z SARS-CoV-2 wzrosła do 1399, z czego aż 1276 to tzw. aktywne przypadki. 16 osób jest hospitalizowanych w poznańskim szpitalu. Do tej pory zmarło 5 mieszkańców naszej gminy. Nadal mało mamy – przynajmniej według oficjalnych statystyk – odrowieńców, czyli osób, które pokonały chorobę. Obecnie w gminie jest  118 osób, które zwalczyły SARS-CoV-2.

W powiecie najwięcej zakażeń jest w Swarzędzu

Nasza gmina jako największa w powiecie, „prowadzi”  – niestety – w niechlubnym rankingu gmin powiatu poznańskiego  z największą liczba zakażeń.  Dużo zakażeń notuje także: Dopiewo – 957 przypadków, Komorniki – 915, Kórnik – 840, czy Tarnowo Podgórne – 830.   143 mieszkańców powiatu poznańskiego  przebywa obecnie w szpitalu przy Szwajcarskiej. 55 mieszkańców powiatu zmarło, najwięcej z Kórnika, bo aż 9 osób.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -