poniedziałek, 27 maja 2024
20 C
Swarzędz

Chodnik na start

Rozpoczyna się budowa chodnika w ul. Średzkiej w Paczkowie. Miasto zapowiada wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na czas prac drogowych.

Zobacz także

- Reklama -

Chodnik w ul. Średzkiej w Paczkowie ma powstać po wschodniej stronie drogi. Właśnie rozpoczynają się prace budowlane związane z tą inwestycją. Nie zabraknie jednak utrudnień.

Jak poinformował ratusz, w najbliższy poniedziałek 23 listopada nastąpi zmiana organizacji ruchu w tej części sołectwa: – Zmiana organizacji ruchu będzie polegała na przewężeniu jezdni ul. Średzkiej po stronie wschodniej na odcinku od ul. Szparagowej do ul. Ogrodowej i wprowadzeniu podczas realizacji robót w ciągu dnia tymczasowej sygnalizacji świetlnej tzw. wahadłowej – czytamy na stronie internetowej swarzędzkiego UMiG. – Na przedmiotowym odcinku zostaną również wprowadzone ograniczenia prędkości przejazdu do 30 km/h. Na noc Wykonawca deklaruje, iż przewężenie będzie występowało tylko miejscowo bez konieczności ustawiania tymczasowej sygnalizacji świetlnej – informuje dalej ratusz. Chodnik o długości 530 m zostanie wybudowany z kostki brukowej, będzie miał szerokość od 1,5 do 3 m.

Trakt zostanie poprowadzony od torów kolejowych do granic miejscowości, a jego budowa zakończy się najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Koszt planowanej inwestycji to 735 tysięcy złotych. W ciągu chodnika firma Budownictwo Drogowe KRUG, czyli wykonawca tej inwestycji, postawi też dwa przystanki autobusowe. Warto odnotować, że opracowanie dokumentacji projektowej na budowę chodnika w ul. Średzkiej to projekt zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego gminy na rok 2017.

- Reklama -
- Reklama -