czwartek, 18 kwietnia 2024
2.4 C

Trzy brązowe medale na Mistrzostwach Polski w zapasach!

W miniony weekend, w Kostrzynie nad Odrą odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w stylu klasycznym. W zawodach wystartowało 210 zawodników w wieku 12-14 lat z 47 klubów z całej Polski.

Unię na tych zawodach reprezentowało 9 zawodników.  Po wodzą trenera  Piotr Leonarczyka –    aż pięciu Unitów walczyło – w sesji finałowej w niedzielę –  o medale.

W  kategorii do 35 kg. Patryk Krobski w walce o brązowy medal pokonał Kajetana Wieczorka z Warszawy! W  kategorii do 57kg Michał Kałużny – w walce o brązowy medal – pokonał Noe Wolskiego z Kartuz, a w kategorii do 85kg Mateusz Wierzbiński – w walce o brązowy medal – także pokonał swojego rywala,  Igora Kaczora z Radomia!

Aleks Mendel niestety przy prowadzeniu przegrał przez „tusz” walkę o brązowy medal z Michałem Aniołem z Sobieskiego Poznań. Medalu nie udało się zdobyć także Mateuszowi Nowakowi, który w kategorii do 100 kg, w walce o brąz przegrał z Aleksandrem Szekiełdą z Sobieskiego Poznań.

Pozostałe miejsca swarzędzkich zapaśników: Patryk Remlein kat 35kg – miejsce 10, Hubert Żak kat 52kg – miejsce 19, Nicholas Kempiński 57kg – miejsce 19, Michał Gracz kat 68kg – miejsce 9. Wyniki zawodników Unii pozwoliły w klasyfikacji drużynowej uplasować się na 4 pozycji w gronie 47 klubów z całej Polski co jest niesamowitym osiągnięciem!

1. Sobieski Poznań   pkt 64
2. Unia Racibórz       pkt 63
3. Granica Gdańsk    pkt 48
4-5. Unia Swarzędz  pkt 41
4-5. PTC Pabianice   pkt 41

Wielkie gratulacje dla trenera, dla medalistów, dla tych którym bardzo niewiele zabrakło do medalu i dla pozostałych zawodników!