piątek, 29 marca 2024
7.2 C

Wisła pokonana

Koszykarki Lidera Swarzędza zaliczyły drugie zwycięstwo w 1 Lidze Kobiet. W sobotę pokonały Wisłę Kraków 73:49.

Początek spotkanie nie wskazywał na tak wysoką wygraną gospodyń tego meczu. Trener Anna Talarczyk rozpoczęła mecz piątką Urban, Kotula, Żukowska, Siwińska i Urbaniak. Początek meczu to słaba gra Liderek, Wisła objęła prowadzenie 9:3. Zmiany trener Talarczyk przyniosły pozytywny efekt i po 10 minutach na tablicy widniał remis po 13. Druga kwarta to lepsza obrona swarzędzanek, punkty trio Żukowska, Wojdalska i Hantys plus trójka Marty Urbaniak pozwoliły do przerwy prowadzić 35:27. Trzecia kwarta to najlepsze 10 minut Liderek w sezonie wygrane 21:6, punkty zaczęła zdobywać Wiktoria Flaszak, a Marta Urbaniak dołożyła kolejne dwie trójki. Czwarta odsłona to pilnowanie wyniku i możliwość grania pełną rotacją zawodniczek. Drugie zwycięstwo stało się faktem i pozwoliło swarzędzankom awansować na szóste miejsce w tabeli.

Punkty tego wieczoru zdobyły: Urbaniak 17 (3×3), Żukowska 13 (5 asyst), Wojdalska 10, Hantys 8 (7 zbiórek i 6 asyst), Urban 6, W. Flaszak 5, O. Flaszak 4, Kotula 4, Siwińska 4 (9 zbiórek), Plackowska 2, Martyna Urbaniak i Kinga Potraca bez punktów. Liderki czekają w najbliższym tygodniu dwa mecz, w środę przełożony mecz z Bochnią i w niedzielę wyjazd do Gorzowa.