poniedziałek, 15 lipca 2024
22.9 C
Swarzędz

Lider gorętszy od Płomienia

Na koniec serii trzech trudnych pojedynków Lider wygrał 2:1 z Płomieniem Nekla.

Zobacz także

- Reklama -

Po remisie z Meblorzem (2:2) i przegranej z Polonią II Środa Wlkp. (1:3) Lider potrzebował zwycięstwa z kolejną drużyną z czołówki. I czarno-czerwoni swój cel osiągnęli. Przewaga swarzędzan na boisku była zauważalna, skuteczność też okazała się wyższa niż u rywali i zwycięstwo stało się faktem.Nie był to jednak łatwy mecz dla Lidera. Goście grali ofensywny futbol i stwarzali sobie sytuacje, ale linia defensywna i bramkarz gospodarzy skutecznie stawiali opór. Czarno-czerwona ofensywa też wypracowała mnóstwo okazji, ale tylko raz w pierwszej połowie skończyło się to golem. Mijał kwadrans gry, gdy rajd przeprowadził Stępniak. Faulowany nie upadł, ale dążył do oddania strzału, który dał gola po niefortunnej interwencji obrońcy Płomienia. W drugiej połowie goście wyrównali, ale potem akcja zespołowa przyniosła zwycięskie trafienie. Rybarczyk zagrał piłkę na prawą stronę do Korcza, ten dośrodkował w pole karne, gdzie Jakubek kolanem uderzył pod poprzeczkę nie dając bramkarzowi czasu na reakcję.

Liga okręgowa: Lider Swarzędz – Płomień Nekla 2:1 (1:0) Bramki: 1:0 samobójcza (14’ po strzale Stępniaka) 1:1 Maciejewski (53’) 2:1 Jakubek (66’) Lider: Strugalski, Korcz, Zaborniak, Górczewski, Jędraszyk, J. Maćkowiak, Ciesielski, Rybarczyk, Maciejewski (Marzec), Stępniak, Jakubek (Pogorzelec) oraz Raczek, H. Maćkowiak, Schneider, Kowalewski, Owczarek;trener Maciej Rybicki

Wygrali też dwaj pozostali przedstawiciele gminy Swarzędz, choć również nie bez trudu: Meblorz – Orkan Jarosławiec 2:0, Suchary Suchy Las – Piast Kobylnica 1:2. Dlatego czołówka tabeli wielkopolskiej ligi okręgowej, grupy 2, pozostała niezmienna: 1. Piast Kobylnica 45pkt 2.

Meblorz Swarzędz 40pkt 3. Lider Swarzędz 37pkt 4. Avia Kamionki 35pkt 5. Polonia II Środa Wlkp.30pkt 6. Płomień Nekla 28pkt. Na koniec jesieni na czele będą zatem trzy swarzędzkie zespoły. Lider może jeszcze przeskoczyć Meblorza w tabeli, jeśli w sobotę wygra w zaległym meczu dziewięcioma bramkami. Mecz do rozegrania ma również Piast.

W miniony  weekend ostatni mecz jesienią rozegrała starsza z drużyn młodzików. Lider dwukrotnie prowadził, ale AP Czempiń wywalczyła remis.

Liga okręgowa młodzików D1: AP Czempiń – Lider2:2Gole dla Lidera: Ciszak, Szaroleta

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -