poniedziałek, 15 lipca 2024
22.9 C
Swarzędz

W Rabowicach to mają wielkie serce!

Kilka dni temu, wielkie czerwone serce pojawiło sięobok świetlicy w Rabowicach. Mieszkańcy sołectwa chcą w ten sposób pomagać potrzebującym, zbierając plastikowe nakrętki. Czy inne sołectwa pójdą w ich ślady?

Zobacz także

- Reklama -

W Rabowicach to mają wielkie serce – dosłownie i w przenośni, bo kilka dni temu czerwony pojemnik – do zbierania nakrętek –  pojawił się obok świetlicy przy ul. Bukowej w Rabowicach. Sołectwo jest swoistym pionierem w lokalizacji tego  typu obiektu, bo to pierwsze serce w naszej gminie. Wierzymy jednak, że będą kolejne!

Charytatywny pojemnik został postawiony z inicjatywy pani sołtys Katarzyny Szaferskieji Rady Sołeckiej Rabowic. Pieniądze pochodziły z Funduszu Sołeckiego. Cel jest szczytny – pomoc potrzebującym. 

Obecnie trwa już zbiórka nakrętek na rzecz Antosia Szczepanka, małego mieszkańca naszej gminy z porażeniem mózgowym, który pilnie potrzebuje rehabilitacji.

- Reklama -
- Reklama -