wtorek, 19 marca 2024
1.3 C

Skuteczny finisz Lidera

Seniorzy Lidera spędzą zimę na drugim miejscu w tabeli ligi okręgowej. Juniorzy przegrali derby z Unią.

Zwycięstwa dziewięcioma golami potrzebowali seniorzy Lidera, by w tabeli okręgówki przegonić Meblorza różnicą bramek. Czarno-czerwoni cel osiągnęli. Jak bardzo chcieli go osiągnąć widać było już po 10 minutach, gdy prowadzili 3:0. Kolejne 10 minut i 5:0! Wydawało się, że kolejne bramki są tylko kwestią czasu, ale wtedy Lider wyhamował. Gole w końcu zaczęły padać, choć oczekiwane dziewiąte trafienie stało się faktem dopiero w samej końcówce.

Liga okręgowa: Lider Swarzędz – Victoria II Września 9:0 (5:0) Bramki: samobójcza (1’), Jakubek (6’), Stępniak (8’), Stępniak (17’), Ciesielski (19’), Jakubek (50’), Jakubek (68’), Kowalewski (70’), Stępniak (89’) Lider: Raczek, Korcz, Górczewski (Owczarek), Zaborniak (Maciejewski), Marzec, J. Maćkowiak, (k) Ciesielski (Kowalewski), Stępniak, Jędraszyk, Rybarczyk (Pogorzelec), Jakubek oraz Strugalski, Książkiewicz i H. Maćkowiak;trener Maciej Rybicki

Sytuacja czołówki tabeli wielkopolskiej ligi okręgowej (grupa 2) po wszystkich jesiennych kolejkach:

1. Piast Kobylnica           48  63:7,

2. Lider Swarzędz           40  57:16,

3. Meblorz Swarzędz     40  59:19

Historycznej porażki w derbach,  doznali czarno-czerwoni rocznika 2003. W lidze wojewódzkiej juniorów starszych Lider w zaległym spotkaniuuległ Unii 1:3. Unia przeważała w pierwszej części, a wszystkie bramki zdobyła po indywidualnych błędach gospodarzy. Lider zdominował grę zaraz po przerwie, gola zdobył po niefortunnym zagraniu unity. Po trzeciej bramce dla Unii emocje się nie skończyły, ale bramki już nie padły.

Liga wojewódzka juniorów starszych A1: Lider Swarzędz – Unia Swarzędz1:3 (0:2) Gole: 0:1 Rasiak (22′) 0:2 Rasiak (45′) 1:1 samobójcza (50′ as. Kowalewski) 1:3 Janik (65′)

M.in. wynik derbów sprawił, że Unia zakończyła jesień na 4. miejscu, a Lider na 6.