niedziela, 23 czerwca 2024
22.7 C
Swarzędz

Punkt wymazowy oblężony

Ponad 300 osób skorzystało już ze swarzędzkiego punktu wymazowego, który – w miniony poniedziałek – został uruchomiony przy Ośrodku Kultury w Swarzędzu. Codziennie do punktu pobrań ustawia się kolejka chętnych, by zrobić test na obecność SARS-CoV-2.

Zobacz także

- Reklama -

W miniony poniedziałek, przy swarzędzkim Ośrodku Kultury uruchomiony został punkt wymazowy, w którym mieszkańcy – posiadający skierowanie – mogą bezpłatnie wykonać test na obecność koronawirusa. To duże ułatwienie dla mieszkańców naszej gminy, którzy dotychczas do punktu wymazowego musieli jeździć do Poznania. Teraz punkt typu drive -thru jest na miejscu i od dnia uruchomienia, czyli poniedziałku cieszy się ogromnym zainteresowaniem.  Codziennie na parkingu Ośrodka Kultury można zauważyć kolejkę aut, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę wysoką liczbę zakażeń w naszej gminie.

Przypomnijmy. Punkt wymazowy działa przez 7 dni w tygodniu, w godz. 8.00-12.00.  Obsługuje pacjentów, którzy mają m.in. skierowanie od lekarza POZ, czyli podstawowej opieki zdrowotnej, lekarza pomocy doraźnej, czy skierowanie wystawione przez inspekcję sanitarną. Nie jest też konieczna – przynajmniej na razie – wcześniejsza rejestracja. Swarzędzki punkt pobrań jest przeznaczony zarówno dla osób pieszych, jak i zmotoryzowanych.  

Tel. kontaktowy: 880 971 109.  

Miejsce uzyskania wyniku: pacjent.gov.pl lub uczelnia.ump.edu.pl/covid/Default.

Jak się przygotować do badania?

Na badanie zabierz ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Minimum 2 godziny przed badaniem: nie spożywaj posiłków, nie pij, nie żuj gumy, nie płucz jamy ustnej i nosa, nie myj zębów, nie przyjmuj leków, nie pal papierosów.

- Reklama -
- Reklama -