piątek, 1 grudnia 2023
-4.1 C
Swarzędz

Antonina Walczak mistrzynią Europy!

Wspaniałe informacje napłynęły z Sarajewa. Podczas Mistrzostw Europy w taekwondo, które - w miniony weekend - odbyły się w Bośni i Hercegowinie, złoty medal i tytuł Mistrzyni Europy kadetów zdobyła Antonina Walczak, mieszkanka naszej gminy, na co dzień występująca w barwach AZS Poznań.

Zobacz także

Piesi tylko tunelem!

Powiało nad gminą

- Reklama -

Antonina Walczak to absolwentka SP w Kobylnicy, a obecnie uczennica LO nr 17 w Poznaniu, na co dzień występująca w barwach poznańskiego klubu AZS. Od kilku lat Antosia trenuje – z wielkimi sukcesami – taekwondo olimpijskie. W 2019 roku zdobyła m.in. I miejsce na turnieju Czech Open; II miejsce – Polish Open; III miejsce – Belgian Open; V miejsce – German Open oraz

I i II miejsce –w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

W minioną niedzielę Antonina odniosła kolejny wielki sukces!  Na  odbywających się w Bośni i Hercegowinie Mistrzostwach Europy w taekwondo olimpijskim,Antosia wywalczyła I miejsce, zdobywając złoty medal i tytuł mistrzyni Europy kadetów w taekwondo!

Warto dodać, że polska reprezentacja wypadła na tych Mistrzostwach znakomicie, zdobywając I miejsce w klasyfikacji generalnej oraz I miejsce w klasyfikacji dziewczyn! Serdecznie gratulujemy!

- Reklama -
- Reklama -