wtorek, 16 kwietnia 2024
7.3 C
Swarzędz

1000 osób skorzystało już z punktu wymazowego

Już ponad 1 tys. osób skorzystało ze swarzędzkiego punktu wymazowego, który – od 3 tygodni - funkcjonuje przy Ośrodku Kultury w Swarzędzu.

Zobacz także

- Reklama -

30 listopada przy swarzędzkim Ośrodku Kultury uruchomiony został punkt wymazowy, w którym mieszkańcy – posiadający skierowanie – mogą bezpłatnie wykonać test na obecność koronawirusa. Swarzędzki punkt typu drive -thru od samego początku powstania cieszy się sporym  zainteresowaniem mieszkańców. Codziennie na parkingu Ośrodka Kultury można zauważyć kolejkę chętnych (pieszych i zmotoryzowanych), którzy chcą się przebadać.

Jak się dowiedzieliśmy dotychczas ze swarzędzkiego punktu wymazowego skorzystało już ponad tysiąc osób, w zdecydowanie większości to mieszkańcy naszej gminy. Punkt wymazowy działa przez 7 dni w tygodniu, w godz. 8.00-12.00.  Nie jest też konieczna – przynajmniej na razie – wcześniejsza rejestracja.  Punkt wymazowy  w Swarzędzu obsługuje pacjentów, którzy mają m.in. skierowanie od lekarza POZ, czyli podstawowej opieki zdrowotnej, lekarza pomocy doraźnej, czy skierowanie wystawione przez inspekcję sanitarną. Tel. kontaktowy: 880 971 109.

- Reklama -
- Reklama -