poniedziałek, 15 kwietnia 2024
6.9 C
Swarzędz

Pasterki w rygorze sanitarnym

Tylko w kościele pw. św. Marcina w Swarzędzu i św. Michała Archanioła w Uzarzewie,w Wigilię odbędzie się jedna msza pasterska; w pozostałych kościołach naszej gminy odbędą się dwie, albo nawet trzy Pasterki. Ze względu na obostrzenia we mszach może uczestniczyć max 1 osoba na15 m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m i zakrywaniu ust i nosa.

Zobacz także

- Reklama -

W większości swarzędzkich kościołów, w Wigilię świąt Bożego Narodzenia odbędą się po dwie albo nawet trzy msze pasterskie. Przypominamy, że w związku z reżimem sanitarnym i obostrzeniami w kościołach obowiązuje limit osób – max. 1 osoba na 15 m2, przyprzy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. W świątyniach i obiektach kultu religijnego obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult.

W swarzędzkiej parafii pw. św. Marcina odbędzie się jedna msza pasterska – o godzinie 24.00. W parafii pw. MBWW przy ul. Poznańskiejzostaną odprawione dwie Pasterki – o godzinie 22.00 i 24.00. W parafii pw. Św. Józefa Rzemieślnika przy ul. Staszica też planowane są dwie msze pasterskie: o godzinie 20.30 i 22.00. Z kolei w parafii Chrystusa Jedynego Zbawiciela na os. Mielżyńskiego w Swarzędzu w wigilijny wieczór odbędą się aż trzy msze pasterskie: o godzinie 20.00, 22.00 i 24.00.

Z kolei w parafii św. Krzyża w Kobylnicy przy ul. Polnej i w parafii pw. św. Mikołaja w Wierzenicyodbędą się dwie Pasterki: o godzinie 22.00 i 24.00, natomiast w Uzarzewie, w kościele św. Michała Archanioła jedyna Pasterka odbędzie się o 24.00.

Przypominamy, że względu na obostrzenia we mszach może uczestniczyć max 1 osoba 15 m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. Obowiązuje zakrywanie ust i nosa.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -