Szczepienia swarzędzan w 6 przychodniach

ześć placówek medycznych, zlokalizowanych na terenie naszej gminy bierze udział w Narodowym Programie Szczepień: Przychodnia Diagter (ul. Piaski), Certus (ul. Poznańska i os. Raczyńskiego), Multi-Medic (ul. Cieszkowskiego),DarMedicum (ul.Spokojna) oraz Przychodnia Gaudiumw Zalasewie (ul. Serdeczna). 15 stycznia 2021 r. planowane jest rozpoczęcie zapisów na szczepienia dla seniorów 80+.

Jak już informowaliśmy, do 11 grudnia placówki medyczne mogły zgłosić chęć udziału w akcji szczepienia  przeciwko koronawirusowi. 4 stycznia Ministerstwo Zdrowia opublikowało na swojej stronie internetowej długo oczekiwany oficjalny wykaz placówek, które będą szczepić Polaków. W Wielkopolsce będzie to łącznie 472 punktów, z czego sześć zlokalizowanych na terenie naszej gminy.

Które Przychodnie zaszczepią swarzędzan?

  1. Przychodnia Lekarza Rodzinnego DIAGTER, ul. Piaski 8, Swarzędz
  2. Przychodnia CERTUS – Centrum Medyczne nr 3, ul. Poznańska 15
  3. Przychodnia CERTUS – Centrum Medyczne nr 5, os. Raczyńskiego 2/23
  4. Przychodnia MULTI-MEDIC, ul. Cieszkowskiego 100/102
  5. Przychodnia DARMEDICUM, ul. Spokojna 6, Swarzędz
  6. Przychodnia GAUDIUM, ul. Serdeczna 8, Zalasewo

Wykaz wszystkich wielkopolskich placówek znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/wielkopolskie

Zarejestrować się na szczepienia będzie można:

  • pod numerem infolinii: 989 
  • poprzez elektronicznie poprzez Internetowe Konto Pacjenta (dostępne na pacjent.gov.pl);
  • za pośrednictwem placówki, w której wystawiono e-skierowanie;
  • bezpośrednio w punkcie szczepień.

Przypomnijmy, że akcja szczepień przeciwko koronawirusowi rozpoczęła się niedzielę, 27 grudnia.W pierwszej kolejności zostanie zaszczepiony personel medyczny – to tzw. etap 0.

Szczepienia w kolejnej grupie – nr 1 mają się rozpocząć pod koniec stycznia.

Jaka kolejność szczepienia?

Grupa „1”; W kolejnym etapie (I) zostaną zaszczepieni pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej oraz Zakładów Opiekuńczo Leczniczych, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych,służby mundurowe i nauczyciele

Grupa 2” W II etapie szczepione będą osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19

Grupa 3: W III etapie zostaną zaszczepione pozostałe osoby powyżej 18 roku życia (do 60 roku życia), które nie mają żadnych schorzeń zwiększających ryzyko ciężkiego przebiegu i zgonu z powodu COVID-19 i nie należą do żadnej z powyższych grup.

- Reklama -