niedziela, 23 czerwca 2024
22.7 C
Swarzędz

Rejestracja na szczepienia od 15 stycznia

15 stycznia rozpoczyna się rejestracja seniorów powyżej 80 roku życia, którzy chcą zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. W naszej gminie szczepienia będą się odbywać w sześciu placówkach – pięciu swarzędzkich przychodniach i jednej w Zalasewie. Także od 15 stycznia osoby od 18 do 69 roku życia będą mogły zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online.

Zobacz także

- Reklama -

15 stycznia rusza kolejny etap Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19. W piątek  rozpocznie się proces rejestracji wizyt w tzw. I etapie szczepień. Jako pierwsi z możliwości rejestracji mogą skorzystać seniorzy, którzy skończyli 80 lat, od 22 stycznia – seniorzy powyżej 70 roku życia.

Harmonogram rejestracji

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

 • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
 • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r

Jak się będzie można zarejestrować?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

3. Bezpośrednio w punkcie szczepień – (w naszej gminie jest 6 takich punktów)

 • Centrum Medyczne nr 3 Certus w Swarzędzu, ul. Poznańska 15; tel. 61 8 604 200
 • Centrum Medyczne nr 5 Certus w Swarzędzu, os. Raczyńskiego 2/23; tel. 61 818 52 69 lub 61 509 932 154
 • Zespół Przychodni Lekarza Rodzinnego DIAGTER w Swarzędzu, ul. Piaski 8; tel. 61 8172 533, 61 8172 549, 797 147 991
 • Przychodnia Lekarska MULTI-MEDIC w Swarzędzu, ul. Cieszkowskiego 100/102; tel. 61 817 46 71
 • DarMedicum Przychodnia Lekarza Rodzinnego w Swarzędzu, ul. Spokojna 6; tel. 459 599 026
 • Centrum Medyczne GAUDIUM w Zalasewie, ul. Serdeczna 21G/U1 tel. 61 307 73 07

Zgłoszenia dla osób 18-69 lat – jak to będzie można zrobić?

Już od 15 stycznia osoby w wieku 18-69 lat mogą zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online. W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy – dostaniesz maila.

 1. Wypełnij prosty formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).
 2. Na adres mejlowy, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.
 3. Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link – Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.
 4. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mailową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie.
 5. Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia

- Reklama -
- Reklama -