czwartek, 18 kwietnia 2024
4.9 C
Swarzędz

Za odpady wpłacamy na nowe numery kont

Od 1 stycznia 2021 zmianie uległy numery indywidualnych rachunków bankowych, na które należy dokonywać wpłaty za gospodarowanie odpadami – informuje ZM GOAP.

Zobacz także

- Reklama -

Od stycznia obowiązują nowe numery kont, na które należy uiszczać płatności za odpady. Jak informuje ZM GOAP, w związku ze zmianami numerów,  uruchomił on na swojej stronie internetowej wyszukiwarkę numerów kont bankowych. Aby sprawdzić indywidualny numer konta wystarczy wpisać swój numer klienta, który stanowi 6 ostatnich cyfr z numeru konta obowiązującego do grudnia 2020 r. – Informacja o indywidualnym numerze konta została przekazana mieszkańcom wraz zawiadomieniem o zmianie stawki za gospodarowanie odpadami, które rozsyłaliśmy pocztą tradycyjną w grudniu – wyjaśniają pracownicy ZM GOAP.  Nowy numer konta widoczny jest również po zalogowaniu się do Indywidualnego Profilu Klienta (IPK).

Jeśli opłata została omyłkowo przekazana na poprzedni numer rachunku, przelew zostanie automatycznie zwrócony do nadawcy, gdyż rachunki te są już zamknięte. Jeśli zwrot nie nastąpi, należy złożyć reklamację do banku, z którego dokonywano przelewu, a w przypadku wpłaty w punkcie prowadzonych przez operatora np. Pocztę Polską złożyć reklamację u operatora oraz dokonać wpłaty na właściwe konto bankowe.

Skąd uzyskać informacje o swoim, indywidualnym numerze konta?

– z zawiadomienia oraz pism dot. zmiany indywidualnego nr konta wysłanych pocztą

– z Indywidualnego Profilu Klienta ZM GOAP (IPK) – po zalogowaniu widoczny będzie nowy numer konta

–  z wyszukiwarki zamieszczonej na www.goap.org.pl – wystarczy wpisać swój numer klienta, który stanowi 6 ostatnich cyfr z numeru konta obowiązującego do końca grudnia 2020 r. lub zamieszczony w zawiadomieniach przesyłanych pocztą przez ZM GOAP

– z informacji udzielonej w Biurze Obsługi Klienta (BOK) – informacje o miejscach i aktualnych godzinach otwarcia BOK dostępne są na www.goap.org.pl/delegatury

Przypominamy, że od 1 stycznia 2021 roku zmieniła się stawka opłaty za odpady dla nieruchomości zamieszkanych, która wynosi:
– 25 zł za osobę/m-c 
dla nieruchomości wielorodzinnych (powyżej 4 lokali mieszkalnych);
– 28 zł za osobę/m-c dla nieruchomości jednorodzinnych.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -