czwartek, 20 czerwca 2024
18.5 C
Swarzędz

Pewne wygrane Swarka w Mistrzostwach Polski

Trzy wysokie zwycięstwa odniosły juniorki młodsze Swarka Swarzędz w Halowych Mistrzostwach Polski juniorek młodszych. Po pierwszej serii spotkań zajmują pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek.

Zobacz także

- Reklama -

9 stycznia w Gniewkowie odbył się pierwszy turniej Halowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych. W roli faworytek wystąpiła drużyna Swarka, która broni tytuł Mistrza Polski, wywalczony w zeszłym roku. Już w pierwszym spotkaniu swarzędzanki pokazały moc i pokonały gospodynie, zespół Bałaganów Łubianka aż 9:0. Przez całe spotkanie rywalki nie były w stanie zatrzymać dobrze i szybko grających dziewcząt ze Swarzędza.

Kolejne spotkanie to pojedynek derbowy z AZS Politechniką Poznańską. Również ten mecz bardzo szybko rozstrzygnął się na korzyść Swarka, bo już po pierwszej kwarcie było 3:0. Do końca spotkanie odbywało się pod kontrolą podopiecznych Oriany Bratkowskiej, które ostatecznie wygrały 7:1.Na zakończenie turnieju swarzędzanki zmierzyły się z UKS Orient II Łozina. Tutaj również dziewczyny wygrały zdecydowanie 7:1, nie pozwalając rywalkom na wiele. Po trzech meczach Swarek jest jedynym zespołem z kompletem punktów. Ma imponujący bilans bramkowy, 23 gole strzelone i tylko 2 stracone. Kolejne zawody już za dwa tygodnie, w Borowej Oleśnickiej.

- Reklama -
- Reklama -