czwartek, 20 czerwca 2024
18.5 C
Swarzędz

Bezrobocie znowu w górę

538 mieszkańców naszej gminy nie miało w grudniu pracy; to więcej niż w listopadzie, co oznacza, że po miesięcznej stabilizacji bezrobocie znowu zaczęło rosnąć. Co dziwne, pracę podjęło tylko 39 osób, mimo, że bezrobotnym mieszkańcom przedstawiono ponad 150 ofert pracy.

Zobacz także

- Reklama -

Po wielu miesiącach gwałtownego wzrostu liczby bezrobotnych mieszkańców naszej gminy, w listopadzie wydawało się, że negatywny trend odwrócił się, a spadek bezrobocia w naszej gminie będzie długofalowy. Niestety, grudniowe dane statystyczne z Powiatowego Urzędu Pracy nie są optymistyczne. Miniony miesiąc przyniósł nam ponownie wzrost bezrobotnych wśród mieszkańców naszej gminy.

Jak wygląda obecnie sytuacja w naszej gminie? W świetle statystyk poznańskiego pośredniaka pracy nie ma 538 mieszkańców Swarzędza i swarzędzkich sołectw.

Wśród osób bez pracy, większość stanowią kobiety (320), osób do 30 roku życia jest 124, a bezrobotnych swarzędzan powyżej 50 –tki –  115. Długotrwale bezrobotnych swarzędzan w grudniu było 134.  Liczba osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, wynosi 149 – a więc tyle ile w listopadzie. Co ciekawe, zdecydowanie wzrosła liczba ofert pracy, które przedstawiono w grudniu swarzędzanom – to 159 ofert, podczas gdy w listopadzie takich ofert było zaledwie  42.Tylko 39 osób pracę  podjęło.

Oferty pracy – gmina Swarzędz (źródło PUP):

zbrojarz, pracownik fizyczny – ogrodnik, nauczyciel wychowania przedszkolnego, sprzedawca roślin ozdobnych, pracownik ochrony, sprzątaczka.

Liczba bezrobotnych w gminie Swarzędz (wg PUP):

  • Marzec 2020 – 302
  • Kwiecień 2020 – 254
  • Wrzesień 2020 – 516
  • Październik 2020 – 551
  • Listopad 2020 – 525
  • Grudzień 2020 – 538
- Reklama -
- Reklama -