6 C
Swarzędz
sobota, 23 października 2021

Bezrobocie znowu w górę

538 mieszkańców naszej gminy nie miało w grudniu pracy; to więcej niż w listopadzie, co oznacza, że po miesięcznej stabilizacji bezrobocie znowu zaczęło rosnąć. Co dziwne, pracę podjęło tylko 39 osób, mimo, że bezrobotnym mieszkańcom przedstawiono ponad 150 ofert pracy.

Zobacz także

100 lat Pani Franciszki!

Bezpłatnie przeciwko grypie

Po wielu miesiącach gwałtownego wzrostu liczby bezrobotnych mieszkańców naszej gminy, w listopadzie wydawało się, że negatywny trend odwrócił się, a spadek bezrobocia w naszej gminie będzie długofalowy. Niestety, grudniowe dane statystyczne z Powiatowego Urzędu Pracy nie są optymistyczne. Miniony miesiąc przyniósł nam ponownie wzrost bezrobotnych wśród mieszkańców naszej gminy.

Jak wygląda obecnie sytuacja w naszej gminie? W świetle statystyk poznańskiego pośredniaka pracy nie ma 538 mieszkańców Swarzędza i swarzędzkich sołectw.

Wśród osób bez pracy, większość stanowią kobiety (320), osób do 30 roku życia jest 124, a bezrobotnych swarzędzan powyżej 50 –tki –  115. Długotrwale bezrobotnych swarzędzan w grudniu było 134.  Liczba osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, wynosi 149 – a więc tyle ile w listopadzie. Co ciekawe, zdecydowanie wzrosła liczba ofert pracy, które przedstawiono w grudniu swarzędzanom – to 159 ofert, podczas gdy w listopadzie takich ofert było zaledwie  42.Tylko 39 osób pracę  podjęło.

Oferty pracy – gmina Swarzędz (źródło PUP):

zbrojarz, pracownik fizyczny – ogrodnik, nauczyciel wychowania przedszkolnego, sprzedawca roślin ozdobnych, pracownik ochrony, sprzątaczka.

Liczba bezrobotnych w gminie Swarzędz (wg PUP):

  • Marzec 2020 – 302
  • Kwiecień 2020 – 254
  • Wrzesień 2020 – 516
  • Październik 2020 – 551
  • Listopad 2020 – 525
  • Grudzień 2020 – 538
- Reklama -
- Reklama -

Podział punktów w Kostrzynie

Bezpłatnie przeciwko grypie

100 lat Pani Franciszki!

Spółdzielcy z podwyżkami

- Reklama -