poniedziałek, 27 maja 2024
21 C
Swarzędz

Siedem zwycięstw Swarka

Kolejny pracowity weekend w wykonaniu hokejowych drużyn Swarka. W ostatni weekend rozegrały w sumie 8 ważnych spotkań, z czego 7 zakończyło się wygranymi, a jeden remisem.

Zobacz także

- Reklama -

W sobotę 30 stycznia br. w Stęszewie odbył się kolejny turniej Halowych Mistrzostw Wielkopolski Młodzików, w którym udział wzięły dwa zespoły Swarka: chłopców i dziewcząt. Swarkowe dziewczęta tradycyjnie startują w lidze chłopców i póki co radzą sobie znakomicie. W ostatni weekend odniosły dwa bardzo przekonujące zwycięstwa: z KS Lipno Stęszew 5:0 oraz z MKS Środą Wlkp. 6:3 i po rozegraniu 4 meczów są na 3 pozycji w tabeli. Chłopcy z kolei pokonali lidera rozgrywek Wartę Poznań 3:2 oraz MKS Środę Wlkp. 4:3. Dzięki tym zwycięstwom awansowali na 2. miejsce.

Juniorzy młodsi Swarka rozpoczęli swój udział w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski od wyjazdu do  Gniezna. Zmierzyli się z drużynami, które po pierwszym turnieju zajmowały dwa pierwsze miejsca. Swarzędzanie oba mecze wygrali: z Wartą Poznań 4:2, ze Startem Gniezno 9:4. To sprawia, że mają znakomitą pozycję w walce o awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski.

Największe emocje miały miejsce w Borowej, gdzie o awans do półfinału Mistrzostw Polski rywalizowały trzy zespoły: LKS Rogowo, Orient Łozina oraz UKS Swarek. Po pierwszej rundzie spotkań wszystkie trzy zespoły miały po jednym zwycięstwie i po jednej porażce. W niedzielę zawodniczki Swarka wygrały z LKS Rogowo 3:1 oraz zremisowały z Orientem Łozina 2:2. Na ostatni turniej do Rogowa jadą jako liderki grupy eliminacyjnej i mają realne szanse na awans.

- Reklama -
- Reklama -