czwartek, 25 lipca 2024
22.2 C
Swarzędz

EKOS trzeci w Wielkopolsce

Ogłoszono doroczny ranking polskich liceów ogólnokształcących i techników Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy". Po raz kolejny w ostatnich latach swarzędzkie liceum Fundacji Edukacji Społecznej EKOS zostało zaliczone do ścisłej czołówki polskich szkół i do najlepszych w Wielkopolsce.

Zobacz także

- Reklama -

Szkoła w ciągu 30 lat swego istnienia wielokrotnie zajmowała najwyższe pozycje w zestawieniach opracowywanych na podstawie wskaźnika EWD (Edukacyjnej Wartości Dodanej) oraz w prestiżowych rankingach publikowanych przez „Gazetę Wyborczą”, „Newsweek” i „Perspektywy”. W Ogólnopolskim Rankingu Liceów „Perspektywy” 2021 swarzędzkie liceum zajęło 35. miejsce w kraju (na 2186 liceów), a trzecie w województwie.

Ranking oparto wyłącznie na danych z okręgowych komisji egzaminacyjnych, Systemu Informacji Oświatowej i komitetów olimpiad (szczegóły: www.licea.perspektywy.pl).

Wyjątkową efektywność w przygotowywaniu uczniów do egzaminów zewnętrznych, z której swarzędzkie Liceum znane jest od wielu lat, potwierdza Ranking Maturalny „Perspektywy” 2021. W tym zestawieniu, zbudowanym na podstawie wyników ubiegłorocznych egzaminów maturalnych, Liceum Fundacji EKOS plasuje się jeszcze wyżej i zajmuje 29. miejsce w Polsce, 2. w Wielkopolsce.

Podczas uroczystej gali ogłoszenia wyników, którą zainteresowani mogli obserwować online, przewodnicząca Kapituły Rankingu prof. dr hab. Barbara Marcinkowska skomentowała: Nie ma szkoły idealnej dla wszystkich. Ale możemy, a nawet powinniśmy do takiego ideału dążyć, a ranking jest jedną z dróg.

Maturzystom – absolwentom w roku 2020 swarzędzkiego społecznego I LO oraz ich nauczycielom należą się więc wielkie gratulacje, tym bardziej, że dzięki ich wynikom szkoła utrzymała wysoką pozycję, którą zajęła w poprzednim roku.

FotoEKOS
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -