czwartek, 25 lipca 2024
22.2 C
Swarzędz

Dziewczyna żyje, ale jest nadal w ciężkim stanie

20 stycznia doszło do bardzo groźnego wypadku na ul. Kórnickiej w Swarzędzu. Pijany kierowca potrącił na pasach 20 - letnią dziewczynę, która z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kilka dni później w mediach społecznościowych, pojawiły się komentarze, że 20 – latka zmarła. Zweryfikowaliśmy tą informację. To nieprawda. Ranna dziewczyna żyje, choć jej stan jest nadal bardzo ciężki.

Zobacz także

- Reklama -

Przypomnijmy. 20 stycznia br. w Swarzędzu na ul. Kórnickiej,doszło do potrącenia na pasach młodej, 20- letniej dziewczyny. Kierujący samochodem marki Renault 30 – letni mężczyzna, chwilę przed zdarzeniem wyprzedzał inny pojazd, a następnie potrącił młodą kobietę na przejściu dla pieszych.  Ofiara wypadku z ciężkimi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Policjanci szybko ustalili, że 30-letni sprawca wypadku był pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Odpowie przed Sądem za spowodowanie wypadku będąc w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 12 lat więzienia. 

Informacja o wypadku na Kórnickiej i pijanym sprawcy zbulwersowała wielu swarzędzan. Nic dziwnego, w ostatnim czasie mamy w gminie plagę nietrzeźwych kierowców. W mediach społecznościowych pojawiło się bardzo wiele komentarzy, wśród nich również takie, że dziewczyna – kilka dni po wypadku – zmarła. Publikowało je spore grono osób, zapewniając, że pochodzą z wiarygodnego źródła. Plotka o śmierci potrąconej pieszej zaczęła żyć własnym życiem. Zweryfikowaliśmy zatem u źródła, zwracając się do Biura Prasowego KMP w Poznaniu. W czwartek, 11 lutego otrzymaliśmy odpowiedź. Ranna dziewczyna żyje. – Policjant, który zajmuje się tą sprawą kontaktował się dzisiaj (czyli w czwartek, 11 II – przyp.red) ze szpitalem. Pokrzywdzona żyje, choć nadal znajduje się w bardzo ciężkim stanie – wyjaśnia podinsp. Iwona Liszczyńska z Zespołu Prasowego KWP w Poznaniu.

- Reklama -
- Reklama -