Dumni swarzędzanie w Muzeum

Po kilkumiesięcznej przerwie, Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki ponownie zaprasza mieszkańców do odwiedzin. Od 11 lutego placówka proponuje zwiedzanie nowej wystawy pt. „Dumni Swarzędzanie”.

- Reklama -

Wystawa przedstawia pamiątkowe dyplomy uznania, które na przestrzeni lat, zdobywali mieszkańcy Swarzędza. Wśród eksponatów można podziwiać „cenzurki” z różnych sfer życia mieszkańców naszego miasta: sport, rzemiosło, zawody strażackie czy wędkarskie. Są również dyplomy czeladnicze i mistrzowskie.Duża część ekspozycji dotyczydrugiej połowy XX wieku. „Perełką” wystawy jestdokument z 1923 roku potwierdzający nadanie „Brązowego Krzyża Zasługi” za uratowanie tonących z narażeniem własnego życia.Zapraszamy do SCHiS od wtorku do piątku: 9:00 -15:00 oraz w soboty: 13:00 – 17:00.

Jednocześnie przypominamy, że ze względu na obostrzenia sanitarne elementy multimedialne, których -według zaleceń producenta – nie wolno dezynfekować, zostały czasowo wyłączone z użytku. Dostępne są natomiast wszystkie eksponaty zgromadzone w gablotach, wirtualne krzesło, makieta Swarzędza, wirtualne okna oraz mapa. Jednocześnie w budynku może znajdować się 14 osób.

- Reklama -