12.6 C
Swarzędz
piątek, 30 września 2022

Dumni swarzędzanie w Muzeum

Po kilkumiesięcznej przerwie, Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki ponownie zaprasza mieszkańców do odwiedzin. Od 11 lutego placówka proponuje zwiedzanie nowej wystawy pt. „Dumni Swarzędzanie”.

Zobacz także

Wystawa przedstawia pamiątkowe dyplomy uznania, które na przestrzeni lat, zdobywali mieszkańcy Swarzędza. Wśród eksponatów można podziwiać „cenzurki” z różnych sfer życia mieszkańców naszego miasta: sport, rzemiosło, zawody strażackie czy wędkarskie. Są również dyplomy czeladnicze i mistrzowskie.Duża część ekspozycji dotyczydrugiej połowy XX wieku. „Perełką” wystawy jestdokument z 1923 roku potwierdzający nadanie „Brązowego Krzyża Zasługi” za uratowanie tonących z narażeniem własnego życia.Zapraszamy do SCHiS od wtorku do piątku: 9:00 -15:00 oraz w soboty: 13:00 – 17:00.

Jednocześnie przypominamy, że ze względu na obostrzenia sanitarne elementy multimedialne, których -według zaleceń producenta – nie wolno dezynfekować, zostały czasowo wyłączone z użytku. Dostępne są natomiast wszystkie eksponaty zgromadzone w gablotach, wirtualne krzesło, makieta Swarzędza, wirtualne okna oraz mapa. Jednocześnie w budynku może znajdować się 14 osób.

FotoSCHiS
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -