wtorek, 23 lipca 2024
16.5 C
Swarzędz

Są dodatkowe punkty szczepień przeciw koronawirusowi

Siedem dodatkowych punktów szczepień powstało na terenie Metropolii Poznań. Szczepienia w nich prowadzi Poznańskie Centrum Otolaryngologii. Mieszkańcy naszej gminy też mogą się rejestrować do nowych punktów, dzwoniąc na infolinię 989.

Zobacz także

- Reklama -

Metropolia Poznań zorganizowała dodatkowe punkty szczepień na terenie samorządów tworzących stowarzyszenie, szczególnie w gminach, gdzie tych punktów było bardzo mało, lub gdzie nie zgłosił się żadne podmiot gotowy do wykonywania szczepień.

Stowarzyszenie połączyło działania samorządów i nawiązało współpracę z partnerem medycznym. Szczepienia na terenie Metropolii prowadzi Poznańskie Centrum Otolaryngologii. Władze gminne i miejskie wskazały lokalizacje, w których regularnie mogą być aplikowane szczepionki. Do Narodowego Funduszu Zdrowia zgłoszono w sumie 19 takich punktów. Siedem z nich zostało już zaakceptowanych przez NFZ i włączonych do systemu –  informuje Piotr Wiśniewski, dyrektor Biura Metropolii Poznań. Szczepienia w nowych punktach rozpoczęły się już 15 lutego br.

Nowe punkty szczepień powstały w:

  • gminie Buk: punkty w Buku i w Niepruszewie
  • gminie Komorniki: Gminny Ośrodek Zdrowia w Komornikach oraz wyodrębniony punkt w siedzibie OSP Plewiska
  • gminie Pobiedziska: Szkoła Podstawowa w Jerzykowie
  • gminie Skoki: Szkoła Podstawowa w Skokach
  • gminie Tarnowo Podgórne: OSiR w Tarnowie Podgórnym.

Z dodatkowych punktów szczepień mogą korzystać także mieszkańcy naszej gminy. Aby się zarejestrować  do którego z  tych punktów należy zadzwonić pod infolinię 989.

Kolejne punkty proponowane przez Metropolię Poznań, zostały wskazane w gminach Suchy Las, Dopiewo, Luboń, Puszczykowo, Tarnowo Podgórne, Kleszczewo, Oborniki i Rokietnica. Obecnie czekają one na ostateczną decyzję NFZu.

Przypomnijmy, że w gminie Swarzędz jest 6 punktów, które wykonują szczepienia. Niestety, w czasie styczniowych zapisów zabrakło miejsc dla wszystkich seniorów 70+ i 80+. Część mieszkańców zarejestrowała się więc w Poznaniu, Kostrzynie czy Gnieźnie.

- Reklama -
- Reklama -