Są dodatkowe punkty szczepień przeciw koronawirusowi

Siedem dodatkowych punktów szczepień powstało na terenie Metropolii Poznań. Szczepienia w nich prowadzi Poznańskie Centrum Otolaryngologii. Mieszkańcy naszej gminy też mogą się rejestrować do nowych punktów, dzwoniąc na infolinię 989.

Metropolia Poznań zorganizowała dodatkowe punkty szczepień na terenie samorządów tworzących stowarzyszenie, szczególnie w gminach, gdzie tych punktów było bardzo mało, lub gdzie nie zgłosił się żadne podmiot gotowy do wykonywania szczepień.

Stowarzyszenie połączyło działania samorządów i nawiązało współpracę z partnerem medycznym. Szczepienia na terenie Metropolii prowadzi Poznańskie Centrum Otolaryngologii. Władze gminne i miejskie wskazały lokalizacje, w których regularnie mogą być aplikowane szczepionki. Do Narodowego Funduszu Zdrowia zgłoszono w sumie 19 takich punktów. Siedem z nich zostało już zaakceptowanych przez NFZ i włączonych do systemu –  informuje Piotr Wiśniewski, dyrektor Biura Metropolii Poznań. Szczepienia w nowych punktach rozpoczęły się już 15 lutego br.

Nowe punkty szczepień powstały w:

  • gminie Buk: punkty w Buku i w Niepruszewie
  • gminie Komorniki: Gminny Ośrodek Zdrowia w Komornikach oraz wyodrębniony punkt w siedzibie OSP Plewiska
  • gminie Pobiedziska: Szkoła Podstawowa w Jerzykowie
  • gminie Skoki: Szkoła Podstawowa w Skokach
  • gminie Tarnowo Podgórne: OSiR w Tarnowie Podgórnym.

Z dodatkowych punktów szczepień mogą korzystać także mieszkańcy naszej gminy. Aby się zarejestrować  do którego z  tych punktów należy zadzwonić pod infolinię 989.

Kolejne punkty proponowane przez Metropolię Poznań, zostały wskazane w gminach Suchy Las, Dopiewo, Luboń, Puszczykowo, Tarnowo Podgórne, Kleszczewo, Oborniki i Rokietnica. Obecnie czekają one na ostateczną decyzję NFZu.

Przypomnijmy, że w gminie Swarzędz jest 6 punktów, które wykonują szczepienia. Niestety, w czasie styczniowych zapisów zabrakło miejsc dla wszystkich seniorów 70+ i 80+. Część mieszkańców zarejestrowała się więc w Poznaniu, Kostrzynie czy Gnieźnie.

- Reklama -