wtorek, 23 lipca 2024
16.6 C
Swarzędz

Podstawówki czekają na uczniów

1 marca rusza nabór do klas pierwszych szkół podstawowych na terenie naszej gminy. Postępowanie rekrutacyjne odbywać się będzie drogą elektroniczną.

Zobacz także

- Reklama -

Za dwa tygodnie, 1 marca br. rozpocznie się w naszej gminie rekrutacja do szkół podstawowych. Postępowanie rekrutacyjne do klasy I odbywać się będzie drogą elektroniczną. Zgłoszenia (dot. kandydatów z obwodu szkoły) i wnioski należy rejestrować pod adresem https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/swarzedz, a następnie wydrukować i wraz z wymaganymi załącznikami złożyć w szkole pierwszego wyboru. – Nabór elektroniczny dotyczy: dzieci 7 – letnich (urodzonych w roku 2014), objętych obowiązkiem szkolnym oraz dzieci, którym odroczono obowiązek szkolny – wyjaśnia swarzędzki UMiG.

W przypadku dzieci 6 – letnich (urodzonych w roku 2015) UMiG prosi rodziców o bezpośredni kontakt z placówką. Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców dzieci zamieszkałe w tym obwodzie.

Nabór do oddziału integracyjnego odbywać się będzie w Szkole Podstawowej  nr 4 w Swarzędzu.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -