niedziela, 19 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Gmina dofinansuje sterylizację i kastrację kotów

Gmina Swarzędz rozpoczęła realizację programu, którego celem jest zapobieganie bezdomności zwierząt oraz ograniczenie ich niekontrolowanego rozrodu.

Zobacz także

- Reklama -

Dzięki Programowi, Gmina Swarzędz zapewnia właścicielom psów i kotów dofinansowanie kosztów zabiegów sterylizacji lub kastracji, maksymalnie jednego zwierzęcia rocznie oraz zapewnia finansowanie 100% kwoty brutto kosztów zabiegów sterylizacji, kastracji lub usypiania ślepych miotów kotów wolno żyjących na terenie Gminy Swarzędz.

Wnioski można składać od 17 lutego  br. w Biurze Obsługi Mieszkańca ul. Rynek 1, lub w Wydziale Ochrony Środowiska ul. Poznańska 25 (pok. 214), na aktualnych formularzach dotyczących programu z 2021 roku, które są udostępnione: na stronie http://bip.swarzedz.eu/ w zakładce eURZĄD – „WOS”Wydział Ochrony Środowiska, na stronie http://eko.swarzedz.pl/ w zakładce ZWIERZĘTA, w Urzędzie Miasta i Gminy w Swarzędzu ul. Rynek 1 w Wydziale Obsługi Mieszkańca, w Wydziale Ochrony Środowiska, ul. Poznańska 25, pok. 214.

Wnioski na sterylizację/kastrację rozpatrywane są na bieżąco, do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel w budżecie. Po uzyskaniu skierowania należy umówić wizytę w gabinecie weterynaryjnym, z którym gmina ma podpisaną umowę. Są to:

  • Gabinet Weterynaryjny Orion lek. wet. Renata Suder z siedzibą ul. Wrzesińska 51/2, 62-020 Swarzędz;
  • Przychodnia weterynaryjna B. Wartecki, K. Śliwa s.c. z siedzibą ul. Nowowiejska 24C, 62-020 Swarzędz;
  • Gabinet Weterynaryjny Bogusława Wojciechowska z siedzibą ul. Cmentarna 10, 62-020 Swarzędz;
  • Przychodnia Weterynaryjna Łapa Natalia Majchrzak – Wojtyńska z siedzibą pl. Handlowy 17, 62-020 Swarzędz.

W sprawie elektronicznego znakowania zwierząt (tzw. czipowania) należy zgłaszać się bez skierowania do jednego z wyżej wymienionych gabinetów weterynaryjnych.

Wnioski opiekunów społecznych zwierząt, o wydanie karmy na dokarmianie kotów wolno żyjących, przyjmowane będą do dnia 31 sierpnia 2021 roku. Karma wydawana będzie nie wcześniej niż 30 września 2021 roku, ale nie później niż 31 grudnia 2021 roku. Wnioski złożone po terminie rozpatrywane będą tylko w przypadku, gdy w budżecie przeznaczonym na zakup karmy dla kotów wolno żyjących pozostaną wolne środki.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -