wtorek, 19 marca 2024
2.7 C

W końcówce zabrakło szczęścia

W niedzielę koszykarki Lidera rozegrały dwumecz z zespołem ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. Pierwszy mecz to ostatni mecz rundy zasadniczej w 1 Lidze Kobiet. Mecz, który decydował o tym, które miejsce zajmą swarzędzanki.

Zwycięstwo 11 punktami dawało miejsce siódme, każdy inny wynik to miejsce ósme. Trener Anna Talarczyk rozpoczęła piątką:  Flaszak,  Kotula,  Wojdalska, Siwińska oraz Urbaniak. Po 10 minutach 1 kwarty meczu gorzowianki prowadziły 22:14. Druga kwarta to ponownie wyrównana gra, ale do przerwy przewaga wzrosła do 11 punktów – 40:29. Trzecia kwarta na remis i nic nie zwiastowało emocji, jakie były w czwartej odsłonie meczu. Kwarta zaczęła się od celnej trójki Magdy Wojdalskiej, potem punkty Żukowskiej, Flaszak i Hantys zakończone trójką Wiktorii Flaszak doprowadziły do remisu po 57 na 2,5 minuty do końca. Końcówka to wojna nerwów i trochę braku szczęścia, kluczowy rzut za trzy punkty Oli Żukowskiej wyturlał się z kosza, a w odpowiedzi za trzy trafiła Kuczyńska. Gorzowianki przypieczętowały zwycięstwo celnymi rzutami wolnymi i mecz zakończył się wynikiem 64:58. Niestety kończymy rundę zasadniczą z bilansem 6-12 i ósmym miejscem.

Punkty: Wojdalska 16, Siwińska 10, Flaszak i Żukowska po 7, Hantys i Kotula po 5, Dedio 4, Plackowska 3, Urbaniak Marta 1, Urbaniak Martyna, Potraca, Urban.