Swarek Halowym Wicemistrzem Polski!

21 lutego br. w Poznaniu odbył się mecz finałowy Halowych Mistrzostw Polski juniorów. Zmierzyły się w nim zespoły, które podczas sezonu zaprezentowały się najlepiej: UKS Swarek Swarzędz i LKS Gąsawa.

Mecz rozpoczął się dla swarzędzan źle. W drugiej minucie prowadzenie objęli goście, którzy przeprowadzili bardzo składną akcję wykończoną przez zawodnika występującego w seniorskiej Superlidze: Mateusza Wiśniewskiego. Tak szybka strata gola nie podcięła skrzydeł Swarkom. Zdołali wyrównać już w 5. minucie. Jakub Mikołajczak strzałem w „okienko” wykorzystał „krótki róg”. Potem przez 20 minut (2 kwarty) trwał wyrównany bój, żadna z ekip nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Swarzędzanie nie wykorzystali w tym czasie rzutu karnego i kilku krótkich rogów. Niestety „niewykorzystane sytuacje lubią się mścić”. I tak w 26 minucie po błędzie obrońców Swarka piłkę przejął Wiśniewski i po raz drugi wpakował ją do siatki. Kolejne minuty, mimo wielu prób, nie przyniosły zmiany niekorzystnego wyniku. Pod koniec meczu Swarzędzanie wycofali bramkarza, rzucili wszystkie siły do ataku. Niestety, bezskutecznie.Zakończyli swój udział w Mistrzostwach Polski na II miejscu. Dla zawodników Swarka jest to duży sukces. Zespół składa się z bardzo młodych zawodników, którzy w kategorii junior występować będą jeszcze przez 2-3 lat.

Skład zespołu: Maksymilian Pawlak, Jan Solnica, Michał Mrugalski, Michał Adrian, Jakub Mikołajczak, Filip Andrzejewski, Maciej Rymer, Emil Witczak, Emil Bucher, Mikołaj Wojciechowski, Michał Hołówko, Michał Prętki, Jan Sosnowski. Trenerzy: Krzysztof Witczak, Mateusz Mazany. Kierownik: Maciej Bucher.