4.2 C
Swarzędz
czwartek, 2 grudnia 2021

Podziel się żywnością!

Jeśli masz sporo nadprogramowej żywności i nie chcesz aby się zmarnowała, podziel się produktami z innymi mieszkańcami naszej gminy, którzy potrzebują pomocy. Inicjatywa taka pod nazwą „Długi stół”, pojawiła się w Poznaniu, teraz trafiła do Swarzędza. Żywność (głównie owoce i warzywa) można umieszczać w każdą sobotę w koszu, koło świetlicy w Jasinie.

Zobacz także

Długi Stół jest inicjatywą grupy osób, którzy chcą pomagać potrzebującym i bliska jest im idea, by nie wyrzucać żywności zdatnej do spożycia. Akcja ta działa na terenie Poznania od marca 2020 roku, a  od lutego br. również na terenie  gminy Swarzędz.  –  Pozyskujemy od lokalnych sprzedawców żywność, która nie została sprzedana, jednak nadal jest zdatna do spożycia. Jedzenie tego samego dnia jest sortowane i przekazane osobom potrzebującym, oraz organizacjom, z którymi współpracujemy. Dzięki takiemu podejściu żywność nie trafia do śmietnika i pomaga ludziom w trudnych sytuacjach losowych. Są to głównie owoce i warzywa. Jedzenie trafia do rodzin, seniorów, osób w kryzysie bezdomności, oraz osób w trudnej sytuacji ekonomicznej  – wyjaśnia inicjator akcji, Przemysław Szymański, mieszkaniec naszej gminy. Paczki żywnościowe są wydawane w każdą sobotę w godzinach od 14:00-15:00 w świetlicy wiejskiej w Jasinie przy ul. Wrzesińskiej 152 (wejście od ul. Sołeckiej). – Szukamy wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w zbieraniu, sortowaniu i dystrybucji paczek. Zapraszamy również osoby chcące przekazać żywność – np. z indywidualnych gospodarstw domowych – o pozostawianie żywności w koszu umieszczonym przed świetlicą, w każdą sobotę w godzinach od 8:00 – 14:00.Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu 792 300 890  – dodaje Przemysław Szymański. Grupa na facebooku  nosi nazwę „Długi Stół Swarzędz”.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -