15.8 C
Swarzędz
sobota, 25 września 2021

Mamy dużo zakażeń w szkołach?

17 stycznia maluchy z najmłodszych klas wróciły do szkół. Jak po kilku tygodniach nauki wygląda sytuacja epidemiczna w tych placówkach? - Na ponad 2 tys. uczniów klas I-III mamy 8 uczniów z pozytywnym wynikiem, 184 dzieci przebywa na kwarantannie – wyjaśnia Dorota Zaremba, kierownik Referatu Edukacji w swarzędzkim ratuszu. Chorują też swarzędzcy nauczyciele. Obecnie, u 12 z nich potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Zobacz także

Minęło 6 tygodni od czasu, kiedy do swarzędzkich placówek oświatowych wrócili uczniowie klas I-III. Łącznieponad 2 tys. dzieci. Jak obecnie wygląda sytuacja epidemiczna w  szkołach naszej gminy? – Na 2120 uczniów w klasach I-III oraz oddziałach przedszkolnych tzw. zerówkach, na kwarantannie przebywa 184 uczniów, w tym  8 uczniów ma pozytywny wynik testu – wyjaśniała  kilka dni temu Dorota Zaremba, kierownik Referatu Edukacji w swarzędzkim UMiG. Z kolei – jak się dowiedzieliśmy – na 602 nauczycieli zatrudnionych w gminnych szkołach, obecnie 15 przebywa na kwarantannie, w tym 12 osób ma pozytywny wynik test. Zdecydowanie lepiej wygląda sytuacja w przedszkolach, prowadzonych przez gminę. Zakażonych jest zarówno mniej dzieci jak i pedagogów. – Na 6 placówek prowadzonych przez gminę, na dzień dzisiejszy w jednej placówce mamy dziecko z pozytywnym wynikiem testu (grupa zakończyła kwarantannę w poniedziałek 22 lutego), natomiast jeśli chodzi o nauczycieli, to obecnie w przedszkolach jest jeden nauczyciel z pozytywnym wynikiem testu i co za tym idzie jedna grupa wraz z drugim nauczycielem skierowana została na kwarantannę do niedzieli, 28 lutego 2021 r – podkreśla szefowa Referatu Edukacji w swarzędzkim magistracie.

Część nauczycieli przedszkolnych, jak i nauczycieli klas I-III jest już po pierwszej dawce szczepionki; kolejni czekają na termin.

- Reklama -
- Reklama -

Aktualności

Uratowali zakleszczonego jeża

Rozgromili Grom

Przeżyli wspólnie 65 lat!

Coraz więcej „Jedynki”

Zderzenie z ciężarówką

- Reklama -