niedziela, 21 kwietnia 2024
6.3 C
Swarzędz

Rusza rekrutacja do przedszkoli i szkół

1 marca rusza nabór do przedszkoli publicznych, a także do klas pierwszych w dziesięciu szkołach podstawowych na terenie naszej gminy.

Zobacz także

- Reklama -

W poniedziałek, 1 marca br. rozpoczęła się w naszej gminie rekrutacja zarówno do przedszkoli, jak i do szkół podstawowych. Postępowanie rekrutacyjne do klasy I odbywa się  drogą elektroniczną. Zgłoszenia i wnioski należy rejestrować pod adresem https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/swarzedz, a następnie wydrukować i wraz z wymaganymi załącznikami złożyć w szkole pierwszego wyboru. – Nabór elektroniczny dotyczy: dzieci 7 – letnich (urodzonych w roku 2014), objętych obowiązkiem szkolnym oraz dzieci, którym odroczono obowiązek szkolny – wyjaśnia swarzędzki UMiG. W przypadku dzieci 6 – letnich (urodzonych w roku 2015) UMiG prosi rodziców o bezpośredni kontakt z placówką. Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców dzieci zamieszkałe w tym obwodzie.

Tego samego dnia tj. 1 marca rozpoczyna się także do przedszkoli publicznych na terenie naszej gminy. Zapisy na rok szkolny 2021/2022 będą dotyczyły dzieci z roczników 2015-2018. Postępowanie rekrutacyjne odbywa się – tradycyjnie już – drogą elektronicznąwnioski należy rejestrować pod adresemhttps://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/swarzedz, następnie wydrukować  i wraz z wymaganymi załącznikami złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru. Nabór dotyczy dzieci z roczników 2015-2018 zamieszkałych na terenie Gminy Swarzędz.

– Przy rekrutacji brane są pod uwagę kryteria określone w ustawie, tzw. kryteria ustawowe (m.in. wielodzietność, niepełnosprawność kandydata, czy rodziców) oraz kryteria dodatkowe (m.in. punkty dodatkowe za to, że rodzice rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w gminie Swarzędz)  przyjęte Uchwałą Nr XVIII/237/2020 Rady Miejskiej w Swarzędzu z dnia 28 stycznia 2020 r.– wyjaśniają urzędnicy ratusza.

Nabór potrwa do piątku, 15 marca br. Z kolei 7 kwietnia przedszkola publiczne ogłoszą listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, natomiast 16 kwietnia br. placówki opublikują listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

- Reklama -
- Reklama -