poniedziałek, 27 maja 2024
16.8 C
Swarzędz

Złoto dla juniorek Swarka!

Juniorki Swarka wygrały mecz finałowy z zespołem LKS Gąsawa i sięgnęły po tytuł Halowych Mistrzyń Polski w kategorii do lat 19.

Zobacz także

- Reklama -

27 lutego w Poznaniu odbył się mecz finałowy Halowych Mistrzostw Polski juniorek. Swarzędzanki zmierzyły się z obrońcą tytułu sprzed roku i jednocześnie faworytkami tegorocznych rozgrywek. Rywalki przyjechały na spotkanie bez kontuzjowanych bramkarek i zagrały 6 zawodniczkami w polu. Zagrały tzw. „wysoką presją” utrudniając wyprowadzenie piłki spod bramki Swarka. Przez 3 kwarty gąsawianki dominowały na boisku, kreowały mnóstwo sytuacji bramkowych, ale dzięki znakomitej postawie bramkarki Swarka, Wiktorii Noculak, zdołały strzelić tylko 1 bramkę. W czwartej kwarcie jedna z nielicznych akcji Swarka zakończyła się wywalczeniem „krótkiego rogu” i bramką wyrównującą strzeloną przez Martę Czujewicz. Chwilę potem gąsawianki strzeliły drugiego gola. Gdy do meczu zostały 2 minuty, trenerka Oriana Bratkowska wycofała bramkarkę i na 40 sekund przed zakończeniem spotkania Maria Drozda wykorzystała błąd defensywy rywalek i doprowadziła do wyrównania.  Remis po 40 minutach gry oznaczał, że o tytule zdecydują karne zagrywki. Wygrały je swarzędzanki i to one mogły cieszyć się ze złotych medali Mistrzostw Polski. RR

Skład drużyny Swarka: Wiktoria Noculak, Julia Szynka, Julia Bittner, Dagmara Czerniak, Karolina Rozkres, Katarzyna Gibas, Marta Czujewicz, Anastazja Nowak, Monika Palacz, Maria Drozda, Julia Rymer, Marlena Mostowska, Katarzyna Nyka. Trener: Oriana Bratkowska. Kierownik drużyny: Agnieszka Palacz.

- Reklama -
- Reklama -