wtorek, 16 kwietnia 2024
7.3 C
Swarzędz

Sportowcy ze stypendiami miasta

23 sportowców z naszej gminy, reprezentujących różne dyscypliny, otrzymało stypendia sportowe na 2021 r. Z budżetu Swarzędza przeznaczono na ten cel 60 tys. zł.

Zobacz także

- Reklama -

Stypendia sportowe przyznawane są sportowcom z naszej gminy, którzy mogą pochwalić się wysokimi lokatami na imprezach międzynarodowych i Mistrzostwach Polski. – Z budżetu Swarzędza przeznaczono na ten cel 60 tys. zł. Wśród stypendystów znaleźli się zarówno mieszkańcy Swarzędza, jak i młodzi ludzie trenujący na co dzień w swarzędzkich klubach.
To sportowcy, będący m.in. medalistami Mistrzostw Polski, jak i zawodnicy kadr narodowych i wojewódzkich
– wyjaśnia Maciej Woliński, rzecznik swarzędzkiego magistratu.

Tegorocznymi stypendystami zostali: Przemysław Wanat – wioślarstwo,  Jakub Woźniak  – wioślarstwo, Michał Kulecki – wioślarstwo, Dastin Malinowski – kajakarstwo, Piotr Kujawa – kajakarstwo, Jan Wermiński – pływanie, Jakub Siemiński – zapasy, Sebastian Nowicki – zapasy, Olaf Cierzniewski – zapasy, Piotr Chełek – zapasy, Emilia Kaspruk – taekwondo olimpijskie, Kacper Biadała – karate WKF, Oskar Prusinowski – karate WKF, Weronika Jarecka – koszykówka, Aleksandra Żukowska – koszykówka, Wiktoria Flaszak – koszykówka, Julia Szynka – hokej na trawie, Wiktoria Plackowska – koszykówka, Maciej Rymer – hokej na trawie, Michał Mrugalski – hokej na trawie, Jakub Mikołajczak – hokej na trawie, Marta Czujewicz – hokej na trawie, Monika Palacz – hokej na trawie.

Jak się dowiedzieliśmy, spotkania burmistrza Mariana Szkudlarka z tegorocznymi stypendystami i wręczenie stypendiów odbywało się w niewielkich grupach, przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

- Reklama -
- Reklama -