środa, 24 lipca 2024
21.5 C
Swarzędz

Pożegnaliśmy Aleksandra Dobę

W środę, 10 marca w Policach odbyły się uroczystości pogrzebowe wielkiego Podróżnika, Aleksandra Doby. Zdobywca Atlantyku spoczął na polickim cmentarzu komunalnym. W ostatniej drodze towarzyszyli mu także przedstawiciele Swarzędza z burmistrzem M. Szkudlarkiem i wiceburmistrzem G. Taterką na czele, którzy pożegnali Go w imieniu mieszkańców naszej gminy.

Zobacz także

- Reklama -

Aleksander Doba, wybitny kajakarz, trzykrotny zdobywca Atlantyku, Honorowy Obywatel Swarzędza zmarł 22 lutego podczas swej wymarzonej wyprawy na Kilimandżaro. Podróżnik zdobył szczyt, ale kilka minut później stracił przytomność. Mimo reanimacji, nie udało się Go – niestety – uratować. – Zmarł śmiercią Podróżnika – napisała na Jego profilu w mediach społecznościowych rodzina. Uroczystości pogrzebowe Aleksandra Doby odbyły się w środę, 10 marca w Policach, gdzie podróżnik mieszkał od wielu lat. W ostatniej drodze towarzyszyli mu bliscy, znajomi, sąsiedzi, przedstawiciele władz Polic. Nie zabrakło też delegacji ze Swarzędza. W imieniu mieszkańców naszej gminy urodzonego w Swarzędzu, naszego Honorowego Obywatela pożegnał burmistrz Marian Szkudlarek i wiceburmistrz Grzegorz Taterka. Aleksander Doba spoczął na tamtejszym cmentarzu komunalnym. Miał 74 lata. Żegnamy, Panie Aleksandrze….

- Reklama -
- Reklama -