wtorek, 16 kwietnia 2024
7.3 C
Swarzędz

Wyświetlą film o Olku Dobie

19 marca br. o 16.00, 17.30 i 19.00,w sali kameralnej Ośrodka Kultury, odbędą się trzy seanse filmu „Happy OLO”, poświęcone wielkiemu podróżnikowi Aleksandrowi Dobie, zmarłemu 22 lutego podczas wyprawy na Kilimandżaro. Słynny kajakarz był Honorowym Mieszkańcem Swarzędza.

Zobacz także

- Reklama -

22 lutego zmarł Aleksander Doba, wywodzący się ze Swarzędza podróżnik, ceniony na całym świecie, HonorowyObywatel Swarzędza. 19 marca, z okazji święta Patrona Gminy, zapraszamy na specjalne seanse filmu „Happy Olo”, poświęconeAleksandrowi Dobie, które odbędą się w Sali Kameralnej Ośrodka Kultury w Swarzędzu w godz. 16:00, 17:30, 19:00.Wejściówki na seanse do odebrania w Ośrodku Kultury w Swarzędzu. Ilość miejsc ograniczona.

„Happy OLO” to dokumentalny film drogi, przedstawiający sylwetkę Aleksandra Doby, który w wieku 67 lat przepłynął samotnie Atlantyk kajakiem napędzanym tylko siłą mięśni. Ten niezwykły wyczyn uhonorowano wieloma nagrodami, z tytułem Podróżnika Roku magazynu „National Geographic” na czele. Nieznany szerzej emeryt z Polic stał się bohaterem i inspiracją dla rzeszy osób na całym świecie, co sam Aleksander Doba komentuje z właściwym sobie dystansem. Film jest pełen refleksji i anegdot, a przede wszystkim jest swego rodzaju apoteozą optymizmu i dążenia do realizacji marzeń.

FotoOK
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -