Wyświetlą film o Olku Dobie

19 marca br. o 16.00, 17.30 i 19.00,w sali kameralnej Ośrodka Kultury, odbędą się trzy seanse filmu „Happy OLO”, poświęcone wielkiemu podróżnikowi Aleksandrowi Dobie, zmarłemu 22 lutego podczas wyprawy na Kilimandżaro. Słynny kajakarz był Honorowym Mieszkańcem Swarzędza.

- Reklama -

22 lutego zmarł Aleksander Doba, wywodzący się ze Swarzędza podróżnik, ceniony na całym świecie, HonorowyObywatel Swarzędza. 19 marca, z okazji święta Patrona Gminy, zapraszamy na specjalne seanse filmu „Happy Olo”, poświęconeAleksandrowi Dobie, które odbędą się w Sali Kameralnej Ośrodka Kultury w Swarzędzu w godz. 16:00, 17:30, 19:00.Wejściówki na seanse do odebrania w Ośrodku Kultury w Swarzędzu. Ilość miejsc ograniczona.

„Happy OLO” to dokumentalny film drogi, przedstawiający sylwetkę Aleksandra Doby, który w wieku 67 lat przepłynął samotnie Atlantyk kajakiem napędzanym tylko siłą mięśni. Ten niezwykły wyczyn uhonorowano wieloma nagrodami, z tytułem Podróżnika Roku magazynu „National Geographic” na czele. Nieznany szerzej emeryt z Polic stał się bohaterem i inspiracją dla rzeszy osób na całym świecie, co sam Aleksander Doba komentuje z właściwym sobie dystansem. Film jest pełen refleksji i anegdot, a przede wszystkim jest swego rodzaju apoteozą optymizmu i dążenia do realizacji marzeń.

- Reklama -