piątek, 19 kwietnia 2024
5.5 C
Swarzędz

Bezrobocie wzrosło o ponad 100%

Kolejne niepokojące dane napłynęły z powiatowego „pośredniaka”. Już 600 mieszkańców naszej gminy nie ma pracy. To wzrost o 100% w porównaniu do liczby bezrobotnych z lutego i marca 2020 r. W porównaniu do danych z połowy 2019 roku liczba bezrobotnych swarzędzan wzrosła o ponad 150%.

Zobacz także

- Reklama -

Najnowsze statystyki Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu nie napawają optymizmem. Liczba bezrobotnych, którzy rejestrują się w poznańskim „pośredniaku” znowu mocno wzrasta. Obecnie w poznańskim PUP jest ponad 12 tys. zarejestrowanych bezrobotnych, z czego 7,6 tys. to osoby z Poznania i 4,3 tys. to mieszkańcy z gmin powiatu poznańskiego. Niestety, liczba bezrobotnych swarzędzan znowu wzrosła i to znacznie. W lutym  liczba  mieszkańców, którzy utracili pracę i zarejestrowali się w poznańskim „pośredniaku” zwiększyła się do 600 osób, a więc w porównaniu do lutego zeszłego roku wzrosła  o ponad  100%.  Rok temu w Powiatowym Urzędzie Pracy było zarejestrowanych 299 mieszkańców Swarzędza i sołectw,  a półtora roku temu około 220-230 bezrobotnych swarzędzan. Obecnie wśród osób bez pracy większość stanowią kobiety (353), osób do 30 roku życia jest 140, a bezrobotnych swarzędzan powyżej 50–tki – 130.  154 osoby są aktualnie uprawnione do pobierania zasiłku. W minionym miesiącu Urząd Pracy skierował do bezrobotnych mieszkańców naszej gminy 62 oferty pracy, pracę podjęły 33 osoby.

- Reklama -
- Reklama -