piątek, 29 marca 2024
16 C

Swarzędz ma najlepszych młodzików w Wielkopolsce!

Podwójny sukces Swarka w rozgrywkach o Halowe Mistrzostwo Wielkopolski Młodzików. Zespół chłopców zdobył złote medale, dziewczyny srebrne!

W niedzielę, 7 marca odbył się turniej finałowy Halowych Mistrzostw Wielkopolski Młodzików. Prawo gry w zawodach uzyskało 6 najlepszych zespołów eliminacji, w tym dwa Swarka: chłopcy i dziewczyny. Podopieczni Macieja Jankowiaka w dwóch pierwszych spotkaniach planowo pokonali swoich rywali, najpierw KS Lipno Stęszew 2:0, potem MKS Środę Wlkp. 4:1. Dziewczyny pod wodzą Oriany Bratkowskiej wygrały z faworyzowaną Wartą Poznań 1:0 oraz ze Stellą Gniezno 3:1. W rezultacie oba zespoły awansowały do wielkiego finału. A w nim lepiej zagrali chłopcy, którzy wygrali 2:0. Oba zespoły Swarka oprócz zdobycia medali wywalczyły awans do turnieju finałowego Halowych Mistrzostw Polski Młodzików. Ma miejsce bezprecedensowa sytuacja, w której dziewczyny staną przed szansą zdobycia medalu Mistrzostw Polski w kategorii chłopców… Ciekawostką statystyczną jest również to, że tytuł Halowego Mistrza Wielkopolski w kategorii młodzik Swarek zdobył po raz czwarty z rzędu.

Skład drużyny chłopców: Jakub Łaszcz, Aleksander Kędziorkowski, Mikołaj Małecki, Marcel Jankowiak, Wojciech Skrzypczak, Wiktor Drozda, Jakub Prętki, Maksymilian Narożny, Franciszek Juszczak, Szymon Pawlak, Dominik Gaweł, Kornel Szwandke. Trener: Maciej Jankowiak, kierownik: Zbigniew Juszczak.

Skład drużyny dziewcząt: Gabriela Zawadka, Amelia Kujawa, Dominika Bucher, Natalia Bucher, Oliwia Tujdowska, Anna Solnica, Klara Lisikiewicz, Marcelina Zastawna, Lena Nowak, Weronika Piguła, Antonina Całka, Maria Marciniak. Trener: Oriana Bratkowska, kierownik: Dawid Kujawa.