poniedziałek, 27 maja 2024
21 C
Swarzędz

Gmina dołoży na nowy piec

Od 17 marca, swarzędzki ratusz przyjmuje wnioski o udzielenie dotacji na pieca. Wysokość dotacji może wynieść 80% udokumentowanych kosztów, nie więcej jednak niż 7.000 zł.

Zobacz także

- Reklama -

Od środy, 17 marca  w UMiG w Swarzędzu można składać wnioski o udzielenie dotacji na wymianę źródła ogrzewania. Wnioski będą dostępne w: Wydziale Obsługi Mieszkańców, ul. Rynek 1; Wydziale Ochrony Środowiska, ul. Poznańska 25, pok. 214, na stronie bip.swarzedz.eu, w zakładce eUrząd / “WOS” Wydział Ochrony Środowiska i na stronie eko.swarzedz.pl w zakładce „powietrze”

Wypełnione wnioski należy składać– w terminie od 17 marca do 31 maja – w Wydziale Obsługi Mieszkańca  w UMiG w Swarzędzu, ul. Rynek 1 lub w Wydziale Ochrony Środowiska, ul. Poznańska 25, pok. 215. – Dotacja obejmuje zastąpienie pieca opalanego paliwem stałym (tj. trwałe odłączenie pieca od systemu grzewczego) na ekologiczne źródła ciepła w tym: miejską sieć ciepłowniczą, kocioł gazowy, kocioł elektryczny lub urządzenie elektryczne będące bezpośrednim źródłem energii cieplnej, kocioł olejowy, pompę ciepła, kocioł na paliwo stałe oraz kocioł na biomasę, pod warunkiem, że nowe urządzenie będzie służyło celom mieszkalnym – wyjaśnia gmina na swojej stronie internetowej.  Wysokość dotacji może wynieść 80% udokumentowanych kosztów, lecz nie więcej niż 7.000 zł. W przypadku budynku wielorodzinnego 80% udokumentowanych kosztów, lecz nie więcej niż 14.000 zł, jeżeli jest wprowadzane źródło ogrzewania dla więcej niż jednego lokalu mieszkalnego.

- Reklama -
- Reklama -