sobota, 2 grudnia 2023
-2.5 C
Swarzędz

Ponad 1,3 tys. swarzędzan na kwarantannie

Najnowsze dane Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej nie napawają optymizmem. W naszej gminie potwierdzono 773 tzw. aktywne przypadki mieszkańców zakażonych SARS-CoV-2 (od stycznia to ponad 2,6 tys.), prawie 1,3 tys,. mieszkańców naszej gminy przebywa obecnie na kwarantannie. Tylko w tym roku zmarły już 24 osoby. Od początku epidemii, tj. od marca 2020 do końca marca br. liczba oficjalnych przypadków koronawirusa w naszej gminie sięgnęła już 5 tys.

Zobacz także

Ewakuacja na Nowym Świecie

Paka dla zwierzaka!

Napisz list do św. Mikołaja!

- Reklama -

Mamy obecnie prawie 800 zakażonych mieszkańców

Jak wygląda obecnie sytuacja epidemiologiczna w naszej gminie? Informacje i dane napływające z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu nie napawają optymizmem. Z tygodnia na tydzień w naszej gminie odnotowywanych jest coraz więcej przypadków zakażenia koronawirusem. Jak się dowiedzieliśmy, liczba zakażonych obecnie swarzędzan, czyli tzw. aktywnych przypadków to 773 osoby (czyli takie, które aktywnie zakażają), natomiast od stycznia br. do 30 marca poznański sanepid potwierdził  koronawirusa łącznie u 2.608 mieszkańców naszej gminy.

Rośnie liczba zgonów

W chwili obecnej kwarantanną objętych jest 1.272 mieszkańców naszej gminy, jednak od początku roku na kwarantannie przebywało już ponad 4 tys. osób, mieszkających w Swarzędzu i podswarzędzkich sołectwach.  Rośnie, niestety, też liczba zgonów w naszej gminie. Od stycznia, czyli zaledwie przez trzy miesiące odnotowano już 24 ofiary śmiertelne Covid-19, dla porównania od marca 2020 r. do końca grudnia 2020, czyli przez 10 miesięcy minionego roku – 35 zgonów.

5 tysięcy zakażonych i 59 zgonów przez rok

Przez rok trwania epidemii, od marca 2020 roku do 30 marca br. SARS-CoV-2 potwierdzono  (w świetle oficjalnych danych), u ponad 5 tys. mieszkańców naszej gminy, zmarło łącznie 59 osób. Ponad 11,5 tys. mieszkańców przebywało na kwarantannie.

  • Zakażenia łącznie (III 2020 – III 2021) – 5 tys.
  • Zakażenia od stycznia br.2,6 tys.
  • Zgony  łącznie (III 2020 – III 2021) – 59 ofiar
  • Zgony od stycznia br.24 ofiary

(Stan na 31 marca 2021)

- Reklama -
- Reklama -