poniedziałek, 4 grudnia 2023
-3 C
Swarzędz

Tylko jeden punkt szczepień masowych w Swarzędzu

Wielkopolski oddział NFZ zaakceptował tylko 7 spośród 23 powszechnych punktów szczepień, które zaproponowali włodarze 17 gmin powiatu poznańskiego. Przypomnijmy, że gmina Swarzędz zgłosiła dwa punkty, które mogłyby szczepić masowo: w hali sportowej SCSiR oraz w świetlicy na os. Mielżyńskiego. Wielkopolski NFZ zgodził się na utworzenie tylko pierwszego z nich.

Zobacz także

- Reklama -

Na liście proponowanych punktów masowych szczepień przekazanej do wojewody wielkopolskiego i Narodowego Funduszu Zdrowia znalazły się 23 takie miejsca z 17 gmin powiatu poznańskiego. Nasza gmina, o czym informowaliśmy w poprzednim numerze „TS”, zaproponowała utworzenie dwóch punktów masowych szczepień, które mogłyby powstać w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. św. Marcina w Swarzędzu oraz w świetlicy na os. Mielżyńskiego. Oba te punkty mogłyby szczepić – jak się dowiedzieliśmy – nawet do 100 osób na godzinę. Niestety, z 23 punktów zgłoszonych przez gminy powiatu poznańskiego, akceptację wielkopolskiego oddziału NFZ otrzymało tylko 7 lokalizacji: – Po wtorkowym spotkaniu z przedstawicielami poznańskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia zyskaliśmy akceptację dla siedmiu punktów – podkreśla wicestarosta poznański Tomasz Łubiński. –  W gminie Swarzędz punkt powszechnych szczepień  miałby powstać w hali sportowej przy ul. św. Marcina.  W gminie Czerwonak  powszechny punkt szczepień  ma zostać otwarty w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach przy ul. Piłsudskiego. W gminie Dopiewo będzie można się zaszczepić w Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnym w Konarzewie przy ul. Poznańskiej, a w gminie Kórnik w tamtejszym Centrum Rekreacji i Sportu OAZA przy ul. Krasickiego. W Luboniu taki punkt zaplanowano przy ul. Krańcowej, natomiast w Mosinie przy ul. Wawrzyniaka, a w Rokietnicy w tamtejszym  Ośrodku Sportu przy ul. Szamotulskiej – wylicza starosta Jan Grabkowski.  Jak się dowiedzieliśmy, 7 wybranych punktów czeka teraz na ostateczną akceptację Ministerstwa Zdrowia i NFZ w Warszawie. ­ Ze wszystkich tych miejsc będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy danej gminy. Ich lokalizacja została tak pomyślana, aby były dostępne dla osób z sąsiednich miejscowości, w tym również dla mieszkańców Poznania. Jest szansa, że szczepienia w tzw. powszechnych punktach szczepień rozpoczną się pod koniec kwietnia, lub na początku maja. Jak deklarowali przed kilkoma dniami włodarze naszej gminy, Swarzędz jest gotowy do rozpoczęcia rejestracji  w ciągu kilku dni.

- Reklama -
- Reklama -