Znamy zwycięzców „Złotej Żaby”

Ogłoszone zostały wyniki „Złotej Żaby” – konkursu dla tych, którzy myślą nieszablonowo. W 28. edycji swarzędzkiego konkursu wzięło udział 3 310 uczniów klas VII i VIII w 172 szkołach w województwach: wielkopolskim i lubuskim.

- Reklama -

W gronie nagrodzonych znalazło się sześcioro uczniów z miasta i gminy Swarzędz. Tytuł laureata w dziedzinie języka polskiego i literatury zdobył  Paweł Majka z SP nr 2 w Zalasewie. Wyróżnienia w tej samej dziedzinie otrzymali: Maja Bałtaki  (SP z Oddziałami Dwujęzycznymi Fundacji EKOS w Swarzędzu), Julia Nowak (SP nr 4 w Swarzędzu), a w dziedzinie matematyki: Jędrzej Szoszorek (SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kobylnicy), Maria Hołubicka (SP nr 2 w Zalasewie) i Szymon Ławniczak (SP Fundacji EKOS). Opublikowana na stronie zlotazaba.pl lista laureatów i wyróżnionych liczy 80 nazwisk. O zajętym miejscu zdecydowała suma punktów za dwa etapy. Konkurs z matematyki wygrała Zuzanna Bocian, uczennica  SP nr 34 im. Wojska Polskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8 w Poznaniu. Pierwsze miejsce z języka polskiego i literatury zajęła Anna Grzesiak, uczennica SP nr 2 im. Polski Niepodległej w Międzychodzie.

Prestiżowe statuetki Złotej Żaby, dyplomy, nagrody rzeczowe (książki, sprzęt elektroniczny) i upominki od sponsorów laureaci i wyróżnieni odbiorą z rąk dyrektorów swoich szkół.

- Reklama -